Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

YouTube alışveriş sitesine dönüşüyor!

YouTube alışveriş sitesine dönüşüyor!, The Financial Times‘a göre platform, TikTok gibi ticari yetenekleri Short‘a getirerek kullanıcıların influencerlar tarafından tanıtılan çalışmaları doğrudan satın almalarına olanak tanıyor. Bu yapılan değişikliliğin şirketin büyümesi sağlanması planlanmaktadır.

YouTube bu planı 2023’ten itibaren kullanıma sunmayı umuyor. Planın planı, çalışmalarını tanıtan seçkin ABD’li içerik oluşturucuları ödüllendirecek bir pazarlama sistemi oluşturmaktır. Bu sayedeABD,Hindistan, Brezilya, Kanada ve Avustralya’daki kullanıcılar iletişim adresi üzerinden şort satın alabilecekler. Tüm bunlar, yazarların gelecek yılın başından itibaren reklam gelirinin yüzde E‘sini almasına olanak tanıyacak.

Artık yok! YouTube bir alışveriş sitesine dönüşüyor!

YouTube Shopping genel müdürü Michael Martin, “Klasik bir reklam modeli veya fiyat yerleştirme modelinden çok bir ciro modeli,” dedi. “Amacımız, pazardaki yaratıcılar için en alakalı para kazanma fırsatlarına odaklanmak.”

Bir süre önce kendi sekmesine sahip olan YouTube Shorts Kanalı, şu anda TikTok‘ta 1 milyarı aşarak aylık 1,5 milyar kullanıcıya ulaştı. Ancak bu başarıya rağmen Alphabet, en son kazanç raporunda YouTube reklam satışlarından elde edilen gelirin beklentilerin altında kaldığını söyledi.

Bu nedenle YouTube, Meta‘yı kullanarak yeni gelir akışları deniyor. Ancak lisanslama yaklaşımı ABD’de başka yerlerde olduğu kadar iyi çalışmadı, bu nedenle YouTube doğrudan pazarlama planlarını Güney Kore gibi başarılı pazarlara odaklamayı planlıyor.