Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

Yakında Twitter’a soruşturma açılabilir

elon muska sok yakinda twittera sorusturma acilabilir 0 qstk8fqu
Yakında Twitter’a soruşturma açılabilir
7 eski Demokrat senatörün ABD Federal Ticaret Komisyonu (FTC) ile temasa geçerek mektup yazdığı tespit edildi. Bu mektupta Twitter’ı kontrol etmek istiyorum.

Elon Musk ve Twitter neden soruşturuluyor?

Sputnik tarafından yayınlanan ilgili bir haberde, FTC’ye gönderilen mektupta Twitter’dan FTC ile yapılan uzlaşma anlaşmasının ihlallerini soruşturması isteniyordu.

Twitter’ın kullanıcıların yararına hareket edip etmediği sorusunun da senatörlerin FTC’ye sunduğu soruşturma talebinin bir parçası olduğu da öğrenildi.

elon muska sok yakinda twittera sorusturma acilabilir 1 fvgksqnf
Twitter’ın Elon Musk tarafından satın alınması FTC için endişe kaynağı. Şirketten birçok kişiyi kovan, yönetim ekibini görevden alan ve tek yetkili olduğunu ilan eden Musk’ın mektubunda şu sözler yer aldı:

Twitter’ın yeni işvereni Musk, son haftalarda platformun güvenilirliğini ve güvenliğini baltalamak için endişe verici adımlar attı. Ayrıca Musk, dolandırıcılık ve tehlikeli kişiler tarafından suistimal edildiğine dair açık uyarılara rağmen yeni özellikler kullanıma sundu.

Popüler sosyal medya markasının güvenlik ve güvenilirlik konusunda kat ettiği mesafeyi yakından takip eden bazı yöneticilerin ayrılması FTC yetkililerinin kafasında soru işaretleri oluşturdu. Tüm gözler FTC’nin senatörlerin mektubuna verdiği yanıtta.