Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

Whatsapptan bir yenilik daha: “Topluluklar özelliği”

Whatsapptan bir yenilik

Meta’nın mesajlaşma platformu WhatsApp bugün birkaç yeni özelliği duyurdu. Platform, kullanıcılara 32 kişinin fotoğrafını arayacak yayınlar sunmaya hazırlanıyor. Duyuruya göre, WhatsApp’taki Topluluklar bugünden itibaren dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılara sunulmaya başlayacak ve birkaç ay içinde herkesin kullanımına sunulacak.

WhatsApp makaleleri, kullanıcıların kümeler halinde WhatsApp ile nasıl bağlantı kurabileceklerine ilişkin bir güncellemedir. Komşular, okul velileri ve işyerleri gibi topluluklar artık birden fazla kümeyi tek bir çatı altında düzenleyebilir ve WhatsApp’ta küme sohbetlerine ev sahipliği yapabilir.

whatsapptan bir yenilik daha topluluklar ozelligi 0 kbckja5iMeta, WhatsApp’taki toplulukların, konuşmalarını düzenlemek ve yönetmek için daha fazla araç gerektiren birbirine bağlı kümeler olduğunu ve bu tür kümelerin genellikle birbirini tanıyan ve ortak alanlar veya ilgi alanları etrafında organize edilmiş ilişkilere sahip insanlar olduğunu söylüyor. Yöneticiler, WhatsApp’ta topluluklar oluşturmaktan ve yönetmekten sorumludur. Ayrıca yöneticiler, yeni kümeler oluşturarak veya mevcut kümeleri birbirine bağlayarak hangi kümelerin topluluklarının modülleri olacağını seçebilecekler. WhatsApp kullanıcıları topluluklar içindeki etkileşimlerini kontrol edebilir ve mevcut ayarlar, kullanıcıların kendilerini kümelere kimin ekleyeceğine karar vermelerine olanak tanır ve bu ayarlar topluluklar için de geçerli olacaktır.

WhatsApp, “Topluluk yöneticileri ayrıca kümeleri topluluk gruplarından ayırabilecek ve bireysel üyeleri topluluktan kalıcı olarak kaldırabilecek. Ayrıca küme yöneticileri, tüm küme üyelerinden uygunsuz veya zararlı sohbetleri veya medyaları kaldırabilecek.”

Mesajlaşma platformu üç özellik sundu: sohbet içi anketler, 32 kişilik görüntüleme ve 1.024’e kadar kullanıcıyla küme oluşturma. WhatsApp, bu özelliklerin rastgele olacağını ve özellikle emoji tepkileri, daha büyük belge paylaşımı ve yönetici silme gibi kamu yararına olacağını söylüyor.