Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

Whatsapp Yeni Özellikleriyle Yeniden Konuşulacak

Whatsapp Yeni Özellikleriyle Yeniden Konuşulacak, Sosyal medya dünyasının yeni 1 numarası WhatsApp her geçen gün daha iyiye gidiyor. Yılın başından beri yeni özellikler sunan Amerikan teknoloji devinin en son güncellemesi, WhatsApp araması özelliğini iyileştirmeyi amaçlıyor.

Şirkete yakın bir kaynaktan edinilen en son bilgilere göre WhatsApp, Rahatsız Etmeyin adlı yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Aslında, her akıllı telefon kullanıcısı Rahatsız Etmeyin özelliğinin ne olduğunu hemen bilir. Genel olarak, bu özelliği duyduğunuzda, “Temelde, tüm telefonlarda yoktur veya ne işe yarar?” diye düşünebilirsiniz. Ancak WhatsApp’ın Rahatsız Etmeyin özelliği çok değerlidir.

WhatsApp yeni özellikleriyle yeniden konuşulacak

Telefonunuzda bu özelliği etkinleştirirseniz, telefon o andan itibaren tüm bildirimler için bu özelliği kullanır. Öte yandan, bu özelliği WhatsApp‘e ekleyerek, WhatsApp’tan gelen davetleri sessize alabilir ve normal davetler için yanlışlıkla önlem almamış olursunuz.

Peki özellik tam olarak nasıl çalışıyor? Aslında mantık çok basit. Kullanıcı WhatsApp‘te Rahatsız Etmeyin modunu ayarladıysa, kişi aradığında telefon rastgele bip sesi çıkarmaz. Ancak kullanıcı, “Rahatsız Etmeyin özelliği tarafından engellendi” ifadesini içeren bir davete Çağrı menüsüne girebilir. Ancak arayanın yanlışlıkla bir uyarı ile karşılaşmayacağı unutulmamalıdır.