Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

WhatsApp Topluluklar özelliğini duyurdu: Yeni özellik neler sunuyor?

whatsapp topluluklar ozelligini duyurdu yeni ozellik neler sunuyor 0 wfcan1ek
Meta bugün WhatsApp için Topluluk özelliğinin kullanıma sunulduğunu duyurdu. Son aylarda WhatsApp Toplulukları yenilik kapsamını genişletti ve test sürecinin sonunu gösterdi. Artık WhatsApp Toplulukları özelliği kademeli olarak herkes tarafından kullanılabilir.

WhatsApp Topluluklar nedir?

whatsapp topluluklar ozelligini duyurdu yeni ozellik neler sunuyor 1 v5uikyiw
WhatsApp topluluk özelliği ile öğrencilerin ebeveynleri ve iş yerleri gibi topluluklar, WhatsApp’ta küme sohbetlerine ev sahipliği yapmak için birden fazla kümeyi tek bir çatı altında toplayabilir. Yeni özelliğin kısa vadeli hedefi, kullanıcıların küme sohbetlerini tek bir çatı altında özelleştirilmiş bir yapıya entegre etmelerine olanak tanımaktır.

Bu konuda Mark Zuckerberg, “WhatsApp’taki Topluluklar, insanların ihtiyaçlarına göre yapılandırılmış diğer kümeleri tek bir çatı altında entegre etmelerine olanak tanıyacak. Bu formla, insanlar tüm Topluluğa gönderilen güncellemeleri alabilecek ve değer bahisleri hakkında küçük bir tartışma yapabilecekler.”

whatsapp topluluklar ozelligini duyurdu yeni ozellik neler sunuyor 2 vy9lmmuc
Topluluk özelliğinin bir başka avantajı da özelleştirme ayrıntılarıdır. Yöneticiler artık topluluk üyelerine hangi bildirim mesajlarının gönderileceğini tanımlayabilir ve hangi paketlerin ve kullanıcıların Topluluğa dahil edileceğine karar verebilir. Ayrıca, WhatsApp Toplulukları,uçtan uca şifreleme ile güvence altına alınmıştır.</şekil>WhatsApp Toplulukları nasıl kullanılır?Bunu yapmak için sohbetinizin üst kısmındaki Android ve iOS ‘un altındaki Yeni Topluluklar sekmesine dokunmanız yeterlidir. Burada sıfırdan yeni topluluklar oluşturabilir veya mevcut kümelere ekleyebilirsiniz.

Diğer WhatsApp Güncellemeleri

Topluluklara ek olarak WhatsApp, uygulamaya yeni özellikler getirdi. Yeni özellikler, bir kümedeki çevrimiçi durumu gizleme ve tüm kümeyi bildirimde bulunmadan sessiz bırakma olanağı sağlar.

Ayrıca, sohbet içi anketler oluşturabileceğiniz gruplar, 32 kişi görüntüleme ve gruplar içerir. 1024 kullanıcı için. Diğer ek özellikler aradadır. Büyük belge paylaşımı ve yönetici kaldırma gibi özellikler, Topluluklarla birlikte her kümede kullanılabilecektir.