Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

Whatsapp Heyecanla Beklenen Özelliğini Sonunda Kullanıma Sundu

Whatsapp Heyecanla Beklenen Özelliği, WhatsApp için onu internet tabanlı en popüler anlık mesajlaşma hizmeti olarak adlandırmak artık yeterli değil. Çünkü Meta geçtiğimiz ay platformun dünyanın en fazla aylık kullanıcı sayısına sahip sosyal medya uygulaması haline geldiğini duyurmuştu. Ancak şirketin özellikle bu yıl güncellemeler ve yeni özellikler konusunda yakaladığı başarı, bunun tesadüf olmadığını gösteriyor.

Geçtiğimiz günlerde neredeyse her ay yeni bir özelliğe sahip olan Amerikan sosyal medya platformu, araştırma fonksiyonunun artık kümeler için kullanılabilir olduğunu duyurdu. Nitekim Mayıs ayında haber kanalları WhatsApp‘ın bu özellik üzerinde çalışmaya başladığını duyurmuştu. Bu nedenle çalışma uzun sürdü. Ancakbirçok çalışmanın son kullanıcılara ulaşmadan iptal edildiğini düşünürsek, bu özelliğin en azından beklemeye değer olduğunu söyleyebiliriz.

WhatsApp nihayet uzun zamandır beklenen özelliğini kullanıma sundu

Anket özelliği sayesinde, kullanıcılar ait oldukları kümeyi sorgulayabilir. Anket sistemine erişim çok kolaydır ve en fazla 12 seçenek ekleyebilirsiniz.

Mesaj yaz> bölümündeki ataç öğesine tıkladığınızda, araştırma bölümünün doğrudan bu bölümde olduğunu göreceksiniz. Anket seçeneğini seçerek, kullanıcılardan bir soru ve en az 2 cevap eklemeleri istenecektir. Bu sayede kümelenme kararı almanın çok daha kolay olacağını ve değerli zaman kaybı sorununun çözüleceğini düşünüyorum.