Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

Vine Geri Geliyor: Şimdi TikTok düşünsün

vine geri geliyor simdi tiktok dusunsun 0 de1uvlme
Vine Geri Geliyor
 TikTok, Instagram ve YouTube gibi sosyal medya platformlarında milyonlarca takipçisi olan sahnelerin kullandığı ilk taşınabilir uygulamalardan biri olan Vine geri döndü. Çoğunluk, yeni Twitter sahibi Elon Musk’ın yaptığı bir ankette evet oyu verdi ve Musk, Twitter mühendislerine Vine 2.0 üzerinde çalışmaları talimatını verdi.

2012 yılında Twitter, kısa biçimli video paylaşım uygulaması Vine’ı satın aldı. TikTok’un artık mevcut olmadığı ve Vine’ın çok popüler olduğu bir zamanda başlatılan bu satın alma sonrası platform, 2016’da yavaş yavaş düşüşe geçti ve kapatıldı. Vine, kullanıcıların 6 saniyelik video klipler oluşturmasına ve paylaşmasına izin veren bir sosyal ağ platformuydu ve şimdi tartışmasız birçok fenomene ev sahipliği yapıyor.

TikTok’un yerini alabilir

Vine’ın başka bir sürümü olan Vine 2.0, popüler fotoğraf uygulaması TikTok‘u kaldırabilir. Twitter mühendislerinden, kapatıldıktan sonra değiştirilmeyen Vine kod tabanını incelemeleri istendi. Axios’un aldığı bilgilere göre yeni üzümlerin geliştirme süreci zaman alacak; Değiştirilmesi ve güncellenmesi gereken çok şey var.

Twitter’ın yeni patronu

Musk, geçtiğimiz Cuma günü 44 milyar dolarlık Twitter satın alımını tamamladı ve kendisini CEO olarak atadı. Ardından CEO Parag Agrawal, CFO Ned Segal ve politikadan sorumlu genel müdür Vijay Gadde dahil olmak üzere birçok üst düzey yöneticiyi görevden aldı. Musk ayrıca yönetim kurulundan ayrıldı ve şu anda Twitter’ın tek yöneticisi olarak görev yapıyor. Musk’ın bundan memnun olmadığı ve birçok çalışanı işten çıkaracağı bildiriliyor.