Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

Twitterda tüm dengeler değişti! Tamamen feshetti

Twitterda tüm dengeler değişti

Twitter’ı satın alması Dogecoin kripto para biriminin değerindeki artışı ateşleyen Elon Musk, satın alma anlaşması gereği dokuz üyeli yönetim kurulunu tamamen dağıttı ve dizginleri devraldı.

Haberin paylaşılmasının ardından Musk da bir tweet’te “Bu durum geçici…” diyerek yanıt verdi. CEO olarak görevinden alınan Parag Agrawal, Musk’ın dağılan yönetim kurulunun da bir parçasıydı. Yeni yönetim kurulu ile ilgili detaylar henüz bilinmiyor. CEO Agrawal, CFO Ned Segal ve genel danışman Vijay Gadde’nin kovulmasının ardında Musk, üç yöneticinin kendisini kasten yanlış yönlendirdiğini iddia etti.

İçerik İnceleme Kurulu oluşturuldu

Teni’nin yönetim kurulu hakkında pek bir şey bilinmiyor, ancak Musk, eski ABD Başkanı Donald Trump’ınkiler de dahil olmak üzere belirli Twitter hesaplarını platformda konuşma özgürlüğü dediği şeyde yasaklamayı amaçlayan bir ekip.

Ayrıca “İçerik Kontrol Konseyi”nin oluşturulması hakkında bilgi verdi.

Kripto para cüzdanları da geliyor

Musk’ın kripto para cüzdanlarını Twitter ile entegre etmesi bekleniyor, ancak bahis hakkında resmi bir açıklama yapılmadı. Musk’ın son yıllarda değerli bir destekçisi olduğu Dogecoin, Twitter konsensüsü olarak muazzam bir büyüme yaşıyor. DOGE, geçen hafta sözleşme sona ermeden önce yaklaşık 0,06 ABD dolarından bugün 0,14 ABD dolarına yükseldi ve çıkışlar sıfırın üzerinde. Musk, Mayıs ayında yaklaşık 1 milyar dolar değerinde bitcoin sattı, ancak dahil olmadı. Dogecoin satmak.