Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

Twitterda Mavi Tik İçin Kimlik Doğrulaması Gerekmeyecek

Mavi Tik İçin Kimlik Doğrulaması

Elon Musk, Twitter’ı aylarca “oynadıktan”, yönetim kurulunu dağıttıktan ve bir Suudi prensi platformda ortak yaptıktan sonra platformu satın aldı. Birçok reklam platformu, platformdan çekildi‘ye güvenmez. Musk, platformu “insanların özgürce konuşabileceği bir yer” olarak tanımlasa da birçok kullanıcı platformda nefret söyleminin arttığını söyledi.

Platformdan ayrıldıktan sonra bir hafta boyunca reklamcıların yanında kalan ve onlardan kendilerine geri dönmelerini isteyen Musk, istediğini alamayınca bazı çalışanlarını peş peşe işten çıkarmaya başladı. şirketten para kazanın. Hepsinden öte, Musk’ın hala platformdan para kazanmak için elinden gelen her şeyi yaptığı ortaya çıktı.

Herkes mavi tik alacak

twitterda mavi tik icin kimlik dogrulamasi gerekmeyecek 0 p9lxhjms

Musk’ın sistemi Twitter Blue ticker’ına ayda 8 dolara “satacağını” açıklaması, sosyal medyada heyecan yarattı. Bir zamanlar sadece ünlü insanlar, gazeteciler, memurlar ve devlet adamları, bir onur olarak kabul edilen mavi tik aldı.

New York Times‘a göre, önümüzdeki günlerde Twitter Blue’nun gelmesiyle mavi onay uygulamaları artık kimlik doğrulaması gerektirmeyecek. Daha önce mavi tik almaya hak kazanan bir kullanıcı, başvurduğu sektörde çalışmalı ve söyledikleri kişi olduğunu kanıtlamalıdır. Yeni sistemde bu gerekli değildir ve Twitter Blue için ödeme yapan tüm kullanıcılar mavi tik alacaktır.

Dolandırıcılar zaten sahte e-postalar gönderiyor

twitterda mavi tik icin kimlik dogrulamasi gerekmeyecek 1

Gizmodo’ya göre, yaklaşan bu değişiklik nedeniyle, dolandırıcılar şimdiden mavi tikli kullanıcılara kimlik avı e-postaları göndermeye başladı. Bazı Gizmodo çalışanları, günde 15 ila 20 dolandırıcılık e-postası aldıklarını ve bu e-postaların mavi tiklerinin sızdırıldığını söylüyor. Tekrar başvurmak için e-postadaki kişiye tıklayın. O yazıyor. Bir kullanıcı yeni açtığı Twitter hesabını yazarak dolandırıcılık yapmaya çalıştığında saniyeler içinde hesap kilitleniyor ve şifresi e-posta ile değiştiriliyor” dedi.

Musk’ın Twitter’ın gelirlerini artırmak için her yolu kullanması, pek çok kullanıcının gözünde platformun kalitesini zedeliyor. Elbette herkes merakla Musk’ın bir sonraki tanıtımını bekliyor.

 

Mavi Tik,Twitter,Kullanıcı,Musk