Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

Twitterda kaos! Elon Musk, önüne gelen herkesi kovuyor

Twitterda kaos

Elon Musk, tanınan toplumsal medya platformu Twitter’ı satın aldıktan sonra radikal değişiklikler yapmak istediğini söylemişti. Birinci olarak idare şurasında süratli bir karar alan ve şirket yöneticilerini işten çıkaran Musk’ın, çalışanların yarısını kovmak istediği söz ediliyor.

Elon Musk, 8 aylık gebe Twitter çalışanını bile kovdu

Bloomberg ve Reuters’den gelen yeni argümanlar, Twitter’ın dünya çapındaki ofislerini harekete geçirdi. Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk, şirket çalışanlarının yarısını işten çıkarmaya hazırlanıyor. Bu, yaklaşık 3700 işten çıkarma anlamına geliyor. Hatta 8 aylık hamile olan bir çalışanın işten atıldığını bile savundu.

https://twitter.com/RachBonn/status/1588405980655558656

Sosyal medyada dolaşan bir dizi tez, Twitter çalışanları arasında işlerini kaybetme korkusuna yol açtı. San Francisco ofisinde çalışan Rachel Bonn, Twitter’dan kovulan bir arkadaşının örneğini verdi. Tweet attı, “Geçen Perşembe, SF ofisinin tweet attığı son gündü. 8 aylık hamile ve 9 aylık bir bebeği var.

Daha da ilginç olanı, Twitter’ın Avrupa ofislerinin yöneticilerinin bu durumdan haberdar olmaması. Şirketin Fransa’daki yöneticisi Damien Wiel, çalışanlara “yaptıkları tüm işlerden gurur duymaları” gerektiğini söyledi.

Elon Musk, Twitter’ın maliyetlerini düşürmesi için büyük baskı altında. Aslında mavi tik için ayda 8 dolar ödemek isteyen Musk, dikkatini “kurumsal menkul kıymetler”e çevirdi. İlk gün Musk,Twitter CEO’su Parag Agrawal‘ı ve şirketin yönetim ekibini kovdu.

twitterda kaos elon musk onune gelen herkesi kovuyor 0 7vpbcfa9

Bloomberg ayrıyeten Musk’ın şirketin mevcut uzaktan çalışma siyasetini değiştireceğini bildirdi. Halihazırda istediği yerden çalışan şahısların ofise gelmesi ve rapor vermesi isteneceği lisana getirildi. Yeniden de tüm bu savların doğrulanmadığını belirtmek gerekiyor.

Peki siz bu mevzu hakkında düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Twitter,Çalışan,Şirket,Aylık,Musk