Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

Twitter’da büyük çekiliş: Kazanan isimler kovuluyor!

 Büyük çekiliş

Aylardır Twitter’ı satın almaya çalışan Elon Musk, şirketinin yönetim kuruluyla çıkan anlaşmazlık nedeniyle mahkemelik oldu ancak anlaşmaya sadık kaldı ve sonunda istediğini aldı. Ancak bu aslında binlerce Twitter çalışanının işten çıkarılacağı anlamına geliyor. Daha fazla burada…

Elon Musk bugün binlerce Twitter çalışanını işten çıkaracak!

Elinde lavabo ile Twitter’ın genel merkezine giren Elon Musk, şimdiden gerçekten temizlik yapacağının sinyalini verdi. Masasına oturduktan sonraki ilk işi, yöneticileri birer birer kovmak oldu. Daha sonra birden çok kesiti yansıtan kararlar almaya devam etti.

twitterda buyuk cekilis kazanan isimler kovuluyor 0 saiwhtkz

Tabii ki şirketin başına geçtikten sonra platform kullanıcılarına sunulan hizmetlerden iç ve idari politikalara kadar birçok şeyi yönetti. Ancak çalışanlarını işten çıkarmak üzereyken yine kamuoyunun dikkatini çekti. Üstelik bu sefer aynı anda birkaç bin kişiyi işten atacak.

Bir gecede, Musk’ın dün çalışanlara gönderdiği e-posta tüm şirketin kafasını karıştırdı. Şu anda kimin ayrılacağı ve kimin kalıcı olacağı belli değil, ancak herkese bugün bir e-posta beklemesi söylendi. Ama burada işler ilginçleşiyor.

Gönderilen bir açıklamaya ve e-postaya göre Musk, Twitter’daki 7.000’den fazla çalışanın sayısını en az yüzde 50 oranında azaltmayı planlıyor. Bu, 3.500’den fazla kişinin işten çıkarılacağı anlamına geliyor.

Ayrıca bu kişiler, yaptıkları iş ve hizmet sürelerine göre performans sırasına göre seçilmeyecektir. Her bölümde asgari sayıda kişi istihdam edilecek ve geri kalanı derhal işten çıkarılacaktır.

Ayrıca gönderilen e-postaya göre, şirkette çalışmaya devam edecek kişiler bu bildirimi iş hesapları üzerinden, işten çıkarılanlar ise kişisel e-posta adresleri aracılığıyla bu bildirimi alacaktır. Çünkü kendilerine bir bildirim geldiğinde şirket hesabından karta, ofise kadar her şey geçersiz olacaktır.

Şirket,İş,Çalışan,Musk,Twitter