Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

Twitter Paypal Benzeri Ödeme Özelliği Getiriyor

 

Twitter, PayPal benzeri ödeme işlevi getiriyor

Dün Elon Musk, Twitter Spaces canlı oturumuna katıldı ve Twitter’ın ödeme sistemi için vizyonunu detaylandırdı. Twitter’ı satın aldığından beri Musk, platformu “para kazanmak” için daha aktif bir yer haline getirmeye çalışıyor.

Elon Musk’ın Twitter vizyonu bugün alıştığımızdan çok farklı görünüyor. Öte yandan bu değişiklik ve güncellemeler, Twitter’ın diğer sosyal medya platformları ile rekabet etmesi ve içerik üreticilerinin para kazanması için gerekli görülüyor.

Twitter’a para aktarmanın zamanı geldi

Elon Musk, gelecekte kullanıcıların platformdaki diğer taraflara para gönderebileceklerini ve hesapta toplanan fonları doğrulanmış bir banka hesabına aktarabileceklerini söyledi. Aslında biraz daha gelişmiş bir versiyonda Musk, “Twitter’ıyüksek getirili bir para piyasası yapmak, böylece paranızı bankanız yerine Twitter’da tutabilirsiniz” diyor.

Ayrıca, New York Times’a göre Twitter, Hazine Bakanlığı’nın Mali Suçları Uygulama Ağı’ndan (FinCEN) anlaşmanın ayrıntılarını içeren belgeler aldı. Twitter’ın para transferlerini, döviz bozdurmalarını ve çekleri işlemesine olanak tanır. İşlem tamamlandıktan sonra Twitter’da ödeme sistemi kurulumunda herhangi bir sorun olmayacaktır.

Musk, Twitter için PayPal benzeri bir sistem düşünüyor

 

İçerik oluşturucuların Twitter’dan nasıl para kazanabileceğinden ve Spaces için gelecek planlarından bahseden Musk, kullanıcıların Twitter’dan nasıl para kazanabileceğine değindi. Musk, kurduğu PayPal benzeri sisteme işaret ederek, her şey planlandığı gibi giderse Twitter’ın diğer alternatiflere göre daha cazip bir para piyasası olacağını söyledi. Buradaki “çekici” kelimesi muhtemelen paranın değerini korumak için yüksek faiz oranı anlamına gelir.

Bu ilk kez olmuyor, çünküApple Card, PayPal, Venmo ve çeşitli fintech’ler ekosistemlerinde, müşterilerini nakit bakiyelerini korumaya teşvik eden Tasarruf Hesabı hizmetleri sunuyor. Elon Musk’ın bu saldırıları Twitter’ı bu platformlara rakip yapabilir.