Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

TikToktan skandal karar: Kullanıcı verileri elden ele dolaşacak!

TikToktan skandal karar

Sosyal medya dünyası hızla gelişen ve değişen bir ortamdır. Yakın zamana kadar Facebook’un tartışılmaz avantajlarını gören sektördeki yeni nesil, artık bu platformla ilgilenmiyor. Instagram kullanıcı sayısı 4 yılda ikiye katlanarak 2 milyar sınırını geçmiş olsa da TikTok kullanıcı sayısının ciddi oranda arttığını hatırlatalım.

Özellikle son iki yılda muazzam bir büyüme gösteren TikTok’un daha çok genç nesil tarafından tercih edildiğini belirtmek gerekir. Ancak şirketin yeni saldırısı, daha fazla kullanıcı çekmek için çok değerli. Ancak, TikTok cephesinden her zaman hoş ve olumlu haberlerin gelmediğini belirtmek gerekir. Nitekim şirketin aldığı son karar sosyal dünyada bir “skandal” olarak nitelendirildi.

TikTok’un skandal kararı: Kullanıcı verileri elden ele geçecek!

TikTok tarafından yapılan duyuruya göre, Avrupa dışındaki çalışanlar artık Avrupalı ​​kullanıcıların verilerine erişebilecek. Burada Avrupalı ​​ve Avrupalı ​​olmayanı ayırt ediyoruz. Böylece örneğin Amerika Birleşik Devletleri’nde çalışan TikTok çalışanları Avrupalı ​​kullanıcıların verilerine erişebilecek. Ancak buradaki asıl amacın Çin merkezli şirketin Çinli çalışanlarının bu bilgilere erişmesine izin vermek olduğu açık.

Tabi bu durumun tersi geçerli değil yani Avrupalı ​​çalışanlar artık Avrupa dışındaki kullanıcıların verilerine ulaşamıyor ki bu da ayrı bir skandal. Düzenleyici gözetim komitelerinin bu yeni TikTok keşfine nasıl tepki verdiğini görelim.