Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

TikTok’ta sır perdesi kalkıyor! Videoları kimin kaydettiği görülecek

Kısa görsel formatı ile son zamanların en popüler sosyal medya platformu olan TikTok‘a yeni özellikler eklendi. Sonuç olarak Yen’e göre şirket, kullanıcıların hoşlanmayacağı özellikler getiriyor. Özellikle, videoyu kimin birlikte yazdığını görmek mümkün olacak. Detaylar burada!

TikTok, bir fotoğrafı kimin kaydettiğini görmenizi sağlar

Birkaç yıldır popülerliğini korumayı başaran sosyal medya uygulaması TikTok, yaptığı yeniliklerle adından söz ettiriyor. Son olarak şirket canlı yayında değişiklik yaptı. Bu değişiklik, canlı yayınlar ve yetişkinler için platforma yaş sınırları eklenmesiyle ilgiliydi.

tiktokta sir perdesi kalkiyor videolari kimin kaydettigi gorulecek 0

Yeni bir rapora göre TikTok, paylaştığınız videoları kimin yazdığını görmenize izin verecek. Öncelikle geçen ay ortaya çıkan bir özellik sayesinde gönderilerinizi kimin kaydettiğini görebileceksiniz. Bu özel platform ile platform, gönderilerinizle kimlerin etkileşime girdiğini görmenize izin verecek şekilde tasarlanmıştır.

Daha önce, kullanıcılar bir videoyu kaç kişinin kaydettiğini görebiliyordu. Ama kimin yaptığını görmek imkansızdı. Yeni özellik sayesinde uygulamanın anonimliği biraz azaltıldı. Sonuç olarak ekran sahneleri de bunu doğruluyor.

Ekran görüntüsüne göre TikTok, kullanıcılarına “Bir görsel kaydettiğinizde içerik oluşturucular bir bildirim alacak” dedi. Platform, özellikle bu uygulama ile daha şeffaf ve erişilebilir bir uygulama haline gelecek. Bazı kullanıcılar bu özellikten memnun kalmazken bazı kullanıcılar kendileri için faydalı olacağını söyledi.

tiktokta sir perdesi kalkiyor videolari kimin kaydettigi gorulecek 1 g49wmlik

Platform daha önce bir profili ziyaret ettiğinizde sizi bilgilendiren bir özelliği test etmişti. Bu özellik, bir ay boyunca profilinize kimlerin eriştiğini gösterir. Fotoğraflarınızı kimin paylaştığını görmenizi sağlayan bu özellik, özellikle içerik üreticileri için faydalı olacak gibi görünüyor. Ancak bu, uygulamanın yalnızca görüntüleniyor ve Kaydediliyor olduğunu düşünenler için oldukça elverişsizdir. Tüm bunlara ek olarak, yeni özelliğin kullanıcıları fotoğraf kaydetme konusunda utangaç hissettireceğine inanılıyor.