Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

TikTokta büyük sır perdesi sonunda kalkıyor!

TikTokta büyük sır perdesi

En tanınan toplumsal medya platformu olan TikTok, yeni özellikleriyle karşımıza çıkıyor. Ortaya çıkan yen, bilgilere nazaran şirket, kullanıcıların sevmeyeceği bir özellik getiriyor. Bu bilhassa birlikte görüntüleri kimin kaydettiğini görmek mümkün olacak.

Birkaç yıldır popülerliğini muhafazayı başaran toplumsal medya uygulaması TikTok, yaptığı yeniliklerle isminden kelam ettirmeyi başarıyor. Son olarak şirket, canlı yayınlarla ilgili bir değişiklik yaptı. Bu değişiklik ise canlı yayınlara bir yaş sonunun gelmesi ve platforma yetişkinlere özel yayınların ekleneceğiyle ilgiliydi.

Yeni çıkan raporlara nazaran TikTok, paylaştığınız görüntüleri kimin kaydettiğini görmenizi sağlayacak. Birinci olarak geçtiğimiz ay ortaya çıkan özellik sayesinde gönderilerinizi kimin kaydettiğini görebileceksiniz. Platform bu bilhassa birlikte, gönderilerinizle kimlerin etkileşim içinde olduğunu görmenizi amaçlıyor.

Daha öncesinde kullanıcılar, görüntülerin ne kadar kişi tarafından kaydedildiğini görüyordu. Lakin bunu kimlerin yaptığını görmek mümkün değildi. Yeni özellik sayesinde uygulamanın anonimliği biraz daha azaldı. Ortaya çıkan ekran manzaraları de bunu onaylar nitelikte.

Ekran manzarasına nazaran TikTok, kullanıcılarını “İçerik üreticileri artık bir görüntüyü kaydettiğinizde bildirim alacak” formunda bilgilendirdi. Platform bu bilhassa birlikte daha şeffaf ve ulaşılabilir bir uygulama haline gelecek. Kimi kullanıcılar bu özellikten rahatsızlık duyarken kimi kullanıcılar işlerine yarayacaklarını belirtti.

Platform daha öncesinde de bir profili ziyaret ettiğinizde bilgilendiren bir özellik denedi. Bu özellik ise bir ay boyunca profilinize kimlerin girdiğini gösteriyordu. Görüntülerinizi kimin kaydettiğini görmenizi sağlayan bu özellik ise bilhassa içerik üreticilerin işine yarayacak üzere duruyor. Lakin uygulamayı sırf görüntü izlemek ve kaydetmek için izleyen şahıslar için ise epey rahatsızlık verici. Tüm bunlarla birlikte yeni özelliğin, kullanıcıların görüntü kaydetme konusunda daha utangaç davranmasına neden olacağı düşünülüyor.