Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

TikTok radikal kararlar aldı! Artık çok farklı olacak

TikTok radikal kararlar aldı

Popüler kısa video paylaşım platformu TikTok, yeni güvenlik politikasıyla tartışma konusu oldu. Veri erişimi konusundaki gizlilik politikasını önemli ölçüde değiştiren platform, Avrupalı ​​olmayan personelin AB ve Birleşik Krallık’taki verilere erişmesine izin verecek.

Çin sosyal medya uygulaması TikTok, son yıllarda veri engelleme nedeniyle ateş altında kaldı. Kullanıcı verilerinin belirli bir ülke veya bölgede saklandığını belirten TikTok, veri erişiminde çarpıcı değişiklikler yapıyor.

Şirket, kullanıcı verilerine erişimin daha eğlenceli ve daha güvenli bir ortamda açılacağını söyledi. Konuyla ilgili yorum yapan TikTok’un Avrupa gizlilik başkanı Elaine Fox, kararın Avrupa Birliği, Birleşik Krallık ve İsviçre’yi etkileyeceğini söyledi. Türk verilerinin gizliliği şu anda bilinmiyor.

Çin, Brezilya, Kanada, İsrail, Malezya, Singapur, Filipinler, Güney Kore ve Amerika Birleşik Devletleri gibi ülkelerdeki çalışanlar Avrupa kullanıcı verilerine erişebilecek. TikTok‘un Avrupa kullanıcı verileri yer almaktadır. Amerika Birleşik Devletleri’nde ve Singapur’daki sunucularda saklandığına dikkat edilmelidir.

Gizlilik şefi, Fox’un TikTok’un veri uygulamalarını şeffaf bir şekilde çalıştıracağı konusunda ısrar ediyor “İnsanlara, süreçlere ve teknolojiye yapılan yatırımlara odaklanan yeniliklerle toplumlarımızda güven oluşturmak için çalışacağız” dedi.

Tüm zamanların en büyük sosyal medya hizmetlerinden biri olan TikTok, dünya çapında aylık 1 milyardan fazla kullanıcıya sahiptir. Bunun Z Kuşağı arasında çok popüler bir uygulama olduğuna dikkat edilmelidir.