Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

TikTok kapatılabilir! Çinli çalışanlar tüm verileri görecek

TikTok kapatılabilir

Popüler kısa video paylaşım platformu TikTok, yeni güvenlik politikasıyla tartışma konusu oldu. Veri erişimi konusundaki gizlilik politikasını önemli ölçüde değiştiren platform, Avrupalı ​​olmayan personelin AB ve Birleşik Krallık’taki verilere erişmesine izin verecek.

TikTok’un yeni veri gizliliği politikası, AB verilerine erişime izin veriyor

Çin sosyal medya uygulaması TikTok, son yıllarda veri gizliliği nedeniyle ateş altında kaldı. Kullanıcı verilerinin belirli bir ülkede veya bölgede depolandığını belirten TikTok, veri erişiminde köklü değişiklikler yapıyor.

tiktok kapatilabilir cinli calisanlar tum verileri gorecek 0

Şirket, kullanıcı verilerine erişimi daha eğlenceli ve güvenli bir ortamda açacağını söylüyor. TikTok Avrupa başkanı Elaine Fox yaptığı açıklamada, kararın Avrupa Birliği, Birleşik Krallık ve İsviçre’yi etkileyeceğini söyledi. Türkiye’de bilgi gizliliği hala belirsiz.

Çin, Brezilya, Kanada, İsrail, Malezya, Singapur, Filipinler, Güney Kore ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki çalışanlar, Avrupalı ​​kullanıcılar hakkındaki bilgilere erişebilecek. TikTok’un Avrupa kullanıcı verilerini ABD ve Singapur’daki sunucularda sakladığını belirtmek gerekir.

Gizlilik lideri Fox, TikTok’un veri uygulamalarının şeffaf olacağını vurguladı. “İnsanlara, süreçlere ve teknolojiye yapılan yatırımlara odaklanan yeniliklerle toplumlarımızda güven oluşturmak için çalışacağız” dedi.

tiktok kapatilabilir cinli calisanlar tum verileri gorecek 1 9xl4zpmr

Tüm zamanların en büyük sosyal medya hizmetlerinden biri olan TikTok, dünya çapında aylık 1 milyardan fazla kullanıcıya sahip. Bunun Z Kuşağı arasında çok popüler bir uygulama olduğuna dikkat edilmelidir.

Peki TikTok’un gizlilik politikası hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.