Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

Steve Jobs Terlikleri Rekor Fiyata Satıldı

steve jobsin applei kurarken giydigi terlikler rekor fiyata satildi 0 aaacv9mw

Steve Jobs Terlikleri Rekor Fiyata Satıldı. Steve Jobs, Apple’ı kurduğunda teknoloji endüstrisini kesinlikle sonsuza dek değiştirdi. İlk iPhone’u piyasaya sürmesiyle bir devrim daha başlatan Jobs, teknoloji dünyasının kuşkusuz en ünlü isimleri arasında yer alıyor. Ama bunu yaparken giydiği Birkenstock sandalet için yüzbinlerce dolar öder miydiniz? Bu soruya karşı olumlu bir tutum var gibi görünüyor.

Jobs’un terlikleri 200.000$’a satıldı

Jobs’ın malikanesinin yöneticisi Mark Scheff, 2016 yılında Jobs’ın kişisel eşyalarının birçoğunun açık artırmaya çıkarıldığını ve Jobs’ın çok az eşyasının saklandığını belirtti. Jobs’un Seiko saati 42.000 dolara, siyah deri ceketi 22.400 dolara ve en sevdiği Birkenstocks sandaleti sadece 2.000 dolara satıldı. O zamandan beri sandaletler dünya çapında birçok sergiyi gezdi ve fiyatları doğal olarak arttı.

steve jobsin applei kurarken giydigi terlikler rekor fiyata satildi 1 pix6zmmd

Ayakkabılar, 12 Kasım’da Julien’s Auctions’da düzenlenen Icons and Idols: Rock N Roll müzayedesinde 218.750$’a satıldı. Müzayedeciler, sandaletlerin yaklaşık 60.000$’a satılmasını beklediklerini söylüyorlar. Sandaletlerin fiyatını artıran detay eskime ve yıpranmadır.

Julien’in web sitesindeki açıklama sayfasına göre, Birkenstocks “iyi kullanılmış ama sağlam görünüyor.” Sayfa ayrıca sandaletin tabanının “Steve Jobs’un yıllarca kullanımdan kalma ayak izlerini koruduğunu” ve kauçuk tabanın “kullanımdan kaynaklanan ciddi aşınma ve yıpranma” olduğunu belirtiyor.