Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

Sosyal medyada 79 milyon TL’lik dolandırıcılık!

sosyal medyada 79 milyon tllik dolandiricilik 0 jfypdbrw

Sosyal medyada 79 milyon TL’lik dolandırıcılık!

Ankara’da eş zamanlı başlatılan ve 11 ilde düzenlenen operasyonda sosyal medya dolandırıcılığına karışan 58 kişiden 47’si tutuklandı.

Büyük sosyal medya dolandırıcılığı operasyonu

Ankara Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlar Şubesi ile Ankara Batı Bölge Başsavcılığı işbirliği yaptı. Evleri ve işyerleri arandı. Bu aramalarda çok sayıda elektronik cihaz ele geçirildi.

Sözcü’de yayınlanan ilgili bir haberde, bu operasyonla ilgili soruşturmada 79 milyon dolarlık dolandırıcılık ortaya çıktı. Ankara Siber Suçlar Şube Müdürlüğü konuyla ilgili açıklama yaptı.

Ankara Batı Başsavcılığı’nın koordine ettiği siber böceklerle mücadelenin Ankara şubesi için Ankara’nın 11 ilinde 58 zanlıya yönelik eş zamanlı operasyonda 47 zanlı tutuklanarak Ankara iline getirildi.

Operasyon kapsamında, ülke genelindeki sosyal ağlar ele geçirildi ve şüpheliler hakkında şikayet olduğu izlenimi yaratıldıktan sonra gönderilen bağlantılarla çok sayıda vatandaş dolandırıldı. Kabinde hacklenen hesaptan hesap sahiplerinin sosyal ağ arkadaş grubu hakkında ilginç paylaşımlar. .000TL dolandırıcılık soruşturma sonucunda ortaya çıktı.”