Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

Sanatçılar Apple Music, Spotify’dan ne kadar para kazanıyor? İşte yanıtı

Sanatçılar Apple Music

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte müzik dinleme alışkanlığı tamamen değişti. Bututku kasetler sayesinde uzun süre devam etti ve müzikseverler daha sonra CD ve mp3 çalar dönemini gördü. İnternetin yükselişi ve müzik dinleme platformlarının ortaya çıkması bu serüvenin son noktasını oluşturdu. İşte Apple Music ve Spotify bu sürecin son ürünleridir.

Ancak bu iki rakip marka için sanatçılar kadar müzik dinleyicileri arasında da değerli bir tartışma konusu. Hangi platform sanatçılara daha fazla ödeme yapıyor? Uzun süredir taraftar kavgasına dönüşen konuyla ilgili son haberler tartışmayı sonlandıracak gibi görünüyor.

Sanatçılar Apple Music ve Spotify’dan ne kadar para kazanıyor? İşte cevap

Müziğinin birden fazla platformda paylaşılmasıyla dikkat çeken sanatçı L.Dre, kazancını iki platformda paylaştı. Buna göre sanatçı, yukarıdaki Apple Music’te 4,7 milyon, Spotify’da 4,5 milyon yükleme alan modül için 24 bin 200 kazandı. > milyon akış için yalnızca 11,684$ kazandı. Yani Apple, neredeyse aynı dinlenme sayısına sahip olan bu müzik için Spotify’a yaklaşık 2,5 kat para ödüyor. Bu durumda gelecekte sanatçılar için öncelik Spotify yerine Apple Music olacak.