Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

Samsung, platformlar arası dosya transferi destekleyen Dropship uygulamasını duyurdu

samsung platformlar arasi dosya transferi destekleyen dropship uygulamasini duyurdu 0 vdst1ztk Samsung, One UI işletim sisteminde değerli ve faydalı özellikler sunarak kullanıcılarının beğenisini kazanmaya devam etse de firma, aygıtlarını yormamak ve işletim sistemini şişirmemek için birtakım özelliklerini opsiyonel olarak kullanıcılara sunuyor. Bu özellikleri Good Lock ekosisteminde toplayan firma, bu servisin kesimi olarak Dropship uygulamasını kullanıma sundu.

Android 13 ve One UI 5.0 gerektiriyor

Şimdilik yalnızca Güney Kore’de kullanıma sunulan uygulama, Galaxy aygıtları ve başka aygıtlar ortasında kolaylıkla belge transferine müsaade veriyor. Servis, Wi-Fi yahut Bluetooth temasları yerine direkt internet aracılığı ile evrak transferi yapıyor ve böylelikle iOS, iPadOS, macOS ve Windows gibi birçok platform destekleniyor. Lakin Wi-Fi ve Bluetooth kontakları kullanılmaması sebebi ile sistem, Quick Share, Nearby Share ve AirDrop’a nazaran daha yavaş çalışıyor. 

Dropship, Galaxy kullanıcılarının ilgisini çekebilecek bir özellik olsa da uygulama birçok kısıtlamayı da beraberinde getiriyor. Servis, şimdilik Android 13 ve One UI 5.0 gerektiriyor ve günde sırf 5GB dosya transferine müsaade veriyor. Ayrıyeten Good Lock ekosistemi birçok ülkede ve telefonda kullanılamadığı için Dropship’in popülerlik kazanması sıkıntı görünüyor.