Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

Samsung 2023’de Akıllı Telefon Üretimini 30 Milyon Azaltacak

samsung gelecek yil akilli telefon uretimini 30 milyon azaltacak 0 qkdhdhqp
Akıllı telefon üretiminde dünya lideri Samsung, nihai satış hedefini tutturamadı. Covid-19‘un neden olduğu tedarik zinciri sorunları ve bazı ülkelerdeki zorlu ekonomik koşullar, Güney Koreli şirketin planlarını bozdu.

Taiwan Economic Daily’ye göre Samsung, akıllı telefon satışlarını gelecek yıl % oranında azaltmayı planlıyor. Talebin daha da düşmesi beklendiği için şirket, akıllı telefon üretimini yaklaşık 30 milyon adet azaltacak.

MediaTek en ağır darbeyi alacak

Bu kez, Samsung’un üretim kesintileri, şirketin ana satış gücü olarak gördüğü orta sınıf ve alt sınıf A ve M serisi modelleri kapsayacak. Bu nedenle MediaTek, Largan ve tedarik zincirindeki diğer şirketler bu karardan etkilenecektir.

samsung gelecek yil akilli telefon uretimini 30 milyon azaltacak 1 hzluv3sz

MediaTek kurulu yonga seti, Largan lens modülleri ve Shuanghong soğutma modüllerini sağlar. Uzmanlar, Samsung ile en yakın ilişkisi olan ve en fazla bileşeni sağlayan MediaTek’in en çok etkileneceğini söylüyor.

Araştırma kuruluşu Canalys’in son verilerine göre Samsung, şu anda akıllı telefon pazar payında lider durumda. Şirket, üçüncü çeyrekte pazar payını geçen yıla göre artırmayı başardı. önceki sezon Ama temelde her yıl %8 azalıyor.