Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

Photoshop’ta Bazı Renkleri Kullanmak Ücretli Oldu!

Tasarım araçlarımızda kullandığımız renkler aslında sadece sırayla listelenen sayısal eşdeğerler olsa da, bazı belirli renkler farklı lisanslar ve markalar altında olabilir. Bu renklerden ‘Pantone’ renkleri birçok sektörde sıklıkla kullanılmaktadır.

Sadece Pantone Eşleştirme Sistemi içerisinde sunulan renkler, günümüzde inanılmaz gelişmelerle büyük ilgi gördü. Bir zamanlar Photoshop’ta ücretsiz olarak sunulan bu renkler artık ücretli

Pantone renkleri Photoshop’ta ücretlendirilmeye tabi tutuldu!

photoshopta bazi renkleri kullanmak ucretli oldu 0 ik3lnmdt

Pantone’un iş modeli değiştikçe, Photoshop, Illustrator ve InDesign gibi programların kitaplıklarındaki Pantone renkleri pahalı hale geldi. Bu renkleri kullanmak isteyen kullanıcılardan aylık 15$ veya yıllık 90$ ücret alınmaktadır.

Üstelik bu lisansa sahip olmayan kullanıcılar daha önceki projelerinde bu renkleri kaybetmeyi reddetmişlerdi. Kullanıcılar, Pantone renklerini kullanarak önceki projelerini açarken lisans uyarılarıyla karşılaştı. Lisanslı değilse projedeki Pantone rengi siyahla değiştirilir.

Elbette bu hata Adobe’nin hatası değil. Bu değişiklik, tüketicilerin rengi kullanmak için ödeme yapmasını gerektiren Pantone tarafından yapıldı.

 

Renkler,Pantone,Ücret