Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

Microsoft, Windows kullanıcılarına reklamlarla eziyet edecek

microsoft windows kullanicilarina reklamlarla eziyet edecek 0 xjbc25zm ZDNet‘in raporuna nazaran Microsoft, Windows’tan reklam yoluyla daha fazla para kazanmayı planlıyor. Hem şirketin kendi ürünlerinin hem de diğer kuruluşların ürünlerinin reklamı yapılacak.

Windows 11 kullanıcıları şimdiden reklamları görmeye başladılar (örneğin Arama, Edge ve öbür programlarda), fakat gelecekte çok daha fazla reklam olacak. Windows satışlarının düştüğü bir sır değil ve bunun büyük bir kısmı Microsoft’un, önceki Windows sürümlerinden (7, 8.1 ve 10) Windows 11’e ücretsiz yükseltme yapılmasına müsaade vermesinden kaynaklanıyor.

Windows 365 Bulut PC ferdî kullanıcılara da sunulacak

Şirket, Windows 11’in daha geniş çapta kullanıma sunulmasının, hizmetlerine (özellikle Office 365 ve OneDrive) daha fazla ücretli abonelik yapılmasına teşvik etmesini bekliyor. Ek reklamlar bulut tabanlı Windows 365 işletim sisteminin yanı sıra hem tüketiciler hem de kurumsal segment için üretilen düşük maliyetli bilgisayar ve dizüstü bilgisayarlarda yer alacak.

microsoft windows kullanicilarina reklamlarla eziyet edecek 1 Windows 365 Bulut PC, kullanıcı başına ne kadar bellek ve süreç gücü tahsis edildiğine bağlı olarak Microsoft kurumsal müşterilerine aylık 20 ila 162 dolar arasında bir maliyete mal oluyor. Şirket şu anda benzer bir aboneliği bireylere de sunmayı düşünüyor. Bunu yapabilmek için de fiyatları düşürmesi gerekecek ve kaybedilen kâr, reklamlar gösterilerek telafi edilecek.