Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

Microsoft, Windows 11’de reklam gösterecek yeni bir yer buldu

microsoft windows 11de reklam gosterecek yeni bir yer buldu 0 qsd8oaww Microsoft’un Windows işletim sisteminde kendi eserlerinin tanıtımlarını yapması yeni gördüğümüz birşey değil. Yazılım devi bu kere reklam gösterecek yeni bir yer bulmuş üzere görünüyor. Birtakım Windows 11 kullanıcıları Başlat menüsündeki profil kısmında OneDrive reklamı yapıldığını fark etti.

Başlat Menüsündeki profil simgesine tıkladığınızda olağanda Hesap ayarlarını değiştir, kilitle ve oturumu kapat seçeneklerini görürsünüz. Microsoft buraya bir de “dosyalarını yedekle” isimli bir seçenek ekledi. İddia edebileceğiniz üzere maksat OneDrive bulut hizmetinin reklamını yapmak.

microsoft windows 11de reklam gosterecek yeni bir yer buldu 1 zh7zjrzo

Reklam göstermeye hakkı var mı?

Şirket daha evvel de Windows işletim sisteminin çeşitli yerlerinde reklam göstermeyi test etti. Bu çeşit tanıtımlar Evrak Gezgininde, sistem aramasında, widget’larda ve Edge tarayıcısında karşımıza çıktı. Yazılım devi bunu yaparken hem fiyatsız hem de fiyatlı ürünlerini tanıttı.

Microsoft’un reklam gösterme gayretleri şirketin kendi eserlerini tanıtma hakkına sahip olduğunu düşünen bir kısım kullanıcıyı rahatsız etmiyor. Lakin işletim sistemlerinin ürün ve hizmet reklamı yapmak için kullanılmaması gerektiğini ateşli halde savunan bir kitle de var. Pekala siz ne düşünüyorsunuz? Windows’ta reklam görmek sizi rahatsız ediyor mu?