Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

Microsoft Edge Drop ile dosya transferi başlıyor

microsoft edge drop ile dosya transferi basliyor 0

Microsoft Edge Drop

Günümüzde tüketiciler birçok bilgisayar tabanlı cihaza sahipler ve hepsini yoğun bir şekilde kullanıyorlar. Aslında, cihazlar arasında belge paylaşımı sorunlu olabilir. Birçok ekosistem, kullanıcılarına cihazlar arasında teknoloji transferi sunar. Microsoft da rakiplerinin çok gerisinde değil.

Microsoft Edge Drop nedir?

Microsoft , genellikle Phone/Windows Theme uygulaması aracılığıyla Samsung cihazlarından belgelerin aktarılmasını mümkün kılmıştır. Microsoft Edge Drop kullanarak diğer Android ve Windows cihazlardan aktarım yapabilirsiniz. İlk olarak Mayıs ayında beta sürecini başlatan özellik sürekli güncelleniyor.

Beta sürümündeki Bırak özelliği OneDrive’da çalışır. Yani dokümanlar bulut altyapısı üzerinden gönderilir. Bir kullanıcı, sohbet uygulaması olarak orta yüze bir belge gönderirken bir bildirim ekleyebilir. Ayrıca ekran görüntüleri alabilir ve bunları düzenleyebilirsiniz.

OneDrive olduğu için bir Microsoft hesabı gereklidir. Böylece paylaşılan belgelere tüm cihazlardan erişilebilir. Kenar panelindeki yerleşik özellik, bulut kotanızı doldurabilir, bu nedenle sık sık kontrol etmeniz gerekebilir.