Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

Microsoft, Activision Blizzard konusunda köşeye sıkıştı

Microsoft Teknoloji dünyasında büyük ölçekli satın almalara girişmek her zaman çok karmaşık ve zorlu olmuştur. Böyle bir durumun arkasındaki mantık, bir teknoloji devinin sektörün önde gelen şirketlerinden birini satın almasının eşit şartları ihlal etme riski taşımasıdır. Konuya son derece duyarlı olan Avrupa Birliği Rekabet Konseyi, Activision Blizzard‘ın satışı konusunda şimdi de benzer kaygılar taşıyor.

Bilindiği üzere Microsoft bir süre önce oyun devi Activision Blizzard‘ı satın almak için adımlar attığını ve bölünme sürecinin son aşamalarını geçtiğini duyurmuştu. . Ancak açıklamanın ardından harekete geçen Avrupa Birliği Rekabet Konseyi, süreci dondurduğunu açıklayarak, satın almayla ilgili soruşturma başlattığını duyurdu. Konseyin nihai kararını vermesi için yaklaşık 5 ayı var, bu nedenle duyurulara göre 23 Mart 2023’e kadar bir karar verilecek.

Microsoft, Activision Blizzard’a çok iyi entegre edilmiştir

Ancak kurulun son açıklamasına göre, satın almanın oyun dünyasındaki rekabet üzerinde anlamlı bir etkisi olacağına dair şüpheler ortaya çıkmaya başladı. Microsoft bu gelişmeye anında yanıt olarak Sony’yi örnek vererek şirketin şu anda oyun dünyasının en güçlü ismi olduğunu ancak PlayStation gibi bir konsola sahip olduğunu öne sürdü. el, yani örnek bir durumda olabilir. .

Sony’nin özellikle Call of Duty serisiyle ilgili endişelerine atıfta bulunan Microsoft, oyunu her zaman olduğu gibi PlayStation ve Xbox‘ta oynamaya devam edeceğini söyledi . Zamanında çıkacağına dair güvence verdi.