Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

Metaverse macerası Mark Zuckerberg’in sonu olabilir!

Metaverse macerası Mark Zuckerberg’in sonu olabilir! , Teknoloji dünyasının en değerli şirketlerinden biri olan Meta‘da işler pek iyi görünmüyor. Çok değil, 17 ay önce yaklaşık 1 trilyon dolar değerinde olan şirket, şimdi bu değerin yaklaşık 1/4’üne, yaklaşık 260 milyar dolara düştü. Peki bu sürecin sebebi nedir?

Aslında, teknoloji şirketlerinin değerindeki düşüş, Amazon’dan Apple’a her büyük teknoloji şirketinde hızla görülebilen bir şey. Ancak Meta’nın bu kadar büyük bir zarara uğramasının tek sebebi olarak kötü ekonomik koşulları gösteremeyiz. Araştırmalara göre şirket, geçtiğimiz 1,5 yılda Metaverse evrenine on milyarlarca dolar yatırım yaptı. Adeta kör kuyu olan Metaverse projesi bu paraları bir sünger gibi emmekten başka bir şey sağlamadı. Hal böyle olunca şirketin CEO’su Mark Zuckerberg’i hedef alan kurşun şirkete isabet etmişti.

Metaverse Macerası, Mark Zuckerberg İçin Son Olabilir!

Son olarak geçtiğimiz hafta binlerce çalışanıyla yollarını ayırdığını açıklayan ünlü iş adamı, önümüzdeki günlerde de işten çıkarmaların devam edebileceğinin sinyallerini verdi. Ancak binlerce kişinin MarkZuckerberg‘i kendi seçtikleri kişileri anonim olarak eleştiren bir platformda eleştirmeleri, durumun eski bir çalışandan intikam almak olduğunu düşündürüyor.

Tüm bu eleştiriler hızla Metaverse ile ilişkilendirildi ve Mark Zuckerberg’in Metaverse’ye takıntılı olduğu iddiası, bu eleştirileri yapan kişilerin eski Facebook çalışanları olduğu fikrini daha da güçlendirdi. . .