Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

Meta, Instagram’da NFT satışlarına yeşil ışık yaktı!

meta instagramda nft satislarina yesil isik yakti 0 hsgghcwf Instagram ve Facebook’un çatı şirketi Meta, NFT’lere (değiştirilemez token) olan takviyesini genişletiyor. Bugün Creator Week aktifliği sırasında dev şirket, Instagram üzerinde dijital içerik oluşturucularının NFT üretmesine ve satmasına müsaade vereceğini duyurdu.

Instagram’da NFT evresi başlıyor

Meta, geçtiğimiz yıldan bu yana Instagram ve Facebook’un NFT takviyesi üzerinde çalışıyor olsa da, kullanıcılara sırf dijital koleksiyonlarını sergileyebilme fırsatı verilmişti. Yapılan açıklamaya nazaran artık Instagram, bazı içerik oluşturucuların NFT koleksiyonları oluşturabilmeleri ve bunları hayran ve takipçilerine satabilmeleri için bir “uçtan uca araç setine” sahip olacak.

Ayrıca platformun NFT sistemini de güncelleyen dev şirket, kullanıcıların Instagram profillerinde görüntü NFT’leri etkileştirmesine vesolana blok zinciri kullanmalarına fırsat tanıyacak. Yeni özellik setinin, birinci olarak ABD bulunan makul içerik oluşturucularına sunulması bekleniyor. Lakin Meta, gelecekte daha fazla kullanıcının ve ülkenin destekleneceğini bildirdi.