Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

Meta En Büyük Projelerinden Birini Neden Iptal Ettiğini Açıkladı

Meta En Büyük Projelerinden Birini Neden Iptal Ettiğini Açıkladı

Facebook, İnternet tarihinde önemli bir platformdur. Sosyal medyada devrim yaratan ve insanların internet kullanımını üçe katlayan proje, yeni bir teknoloji devinin doğuşunun habercisi oldu. WhatsApp ve Instagram‘ı yeni tanınan platformlara ekledikten sonra, o zamandan beri dünyanın en büyük teknoloji markalarından biri haline gelen Meta: Bunlar: gün işler iyi gitmiyor.

Meta, geçtiğimiz günlerde uzun süredir devam eden akıllı saat projesini ve geleceğin sosyal ağı için yeni bir konsept olarak nitelendirdiği Portal platformunu iptal etmiş ve bu saldırılar sonrasında on binden fazla çalışanını işten çıkardığını duyurmuştu. Bunca kötü haberin ardından haklı olarak açıklama bekleyen daire temsilcilerinin merakını cevapsız bırakmak istemeyen Meta, başka bir üst düzey yönetici aracılığıyla kısa bir açıklama yaptı. >, değilse ZuckerbergAçıklama yapma gereği duydu.

Şirketin Teknolojiden Sorumlu BaşkanıAndrew Bosworth tarafından yapılan açıklamada sadece Portal platformunun iptali hakkında bilgi verilirken, muhatap “Projenin çok uzun süreceğini anlıyoruz. Kar elde etmek için çok değerli bir yatırım. Şimdi bunun için doğru zaman değildi” sözlerini kullandı.

Ama şimdi en ilginç soru, Mark Zuckerberg‘in Metaverse konusunda ısrarcı olup olmayacağı.