Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

Konuşarak kod yazma dönemi başlıyor!

hey github duyuruldu konusarak kod yazma donemi basliyor 0 g5k6fezs

Konuşarak kod yazma dönemi başlıyor, GitHub, Eller serbest yazılım yazmanıza olanak tanıyan bir sistemi ve aşağıdakilere dayalı olarak kod önerileri sunan bir yapay zeka hizmeti olan Copilot‘u test etmeye başladı. bu yazılımın içeriği. tarafından düzenlenen belgeler. Copilot ile ses tabanlı etkileşime olanak sağlayan özellik, Siri ve Alexa’ya benzer şekilde “Hey GitHub!” komutu ile etkinleştirilir.

Şirketin blog gönderisinde “Onunla konuşabilmemiz gerekiyor çünkü o bizim program ortağımız. Olasılıklar konusunda heyecanlıyız. Yazmakta zorluk çeken geliştiriciler de dahil olmak üzere daha fazla geliştiriciye önerin.

hey github duyuruldu konusarak kod yazma donemi basliyor 1 g1nafbkx
Büyük kolaylık sağlayacak

Hey GitHub! Sesli komutlar aracılığıyla kod yazmaya ve düzenlemeye ek olarak sistem, geliştirme ortamı ayarlarını değiştirmek veya kod havuzlarına gitmek için de kullanılabilir (örn. Hey, GitHub! Satıra gidin 34). Teknoloji, GitHub Next‘te bir grup mühendis ve araştırmacı tarafından geliştiriliyor.
hey github duyuruldu konusarak kod yazma donemi basliyor 2

Hizmetin deneme sürümünün nasıl çalıştığını görmek için web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Merhaba GitHub! şu anda yalnızca Visual Studio Code’da kodlama yapılırken kullanılabilir. Bir kod asistanı olan GitHub Copilot, Haziran 2021’de Microsoft ve OpenAI tarafından tanıtıldı. AI destekli araç, 22 Haziran 2022’de tamamen erişilebilir hale geldi. Aylık 10$ maliyeti.