Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

iPhone 13’e Hindistan’da yoğun ilgi: En çok satan telefon oldu

iphone 13e hindistanda yogun ilgi en cok satan telefon oldu 0 ripmppxj Counterpoint’in pazar takibi hizmetinin son araştırmasına nazaran, Hindistan’da 2022’nin üçüncü çeyreğinde akıllı telefon sevkiyatları yıllık bazda %11 düşüş göstererek 45 milyon adede ulaştı. 3. çeyrek için yıllık düşüşün birinci kere yaşandığı belirtilirken, bu durumun oluşmasında 2021’in 3. çeyreğinde artan talep ve tüketicilerin giriş düzey, bütçe dostu eserlere daha az ilgi göstermesinin hissesi olduğu bildiriliyor.

iPhone 13, en çok satan model oldu

Rapor incelendiğinde, bu devirde en uygun akıllı telefon satışını gerçekleştiren markanın Apple olduğu görülüyor. Apple, Hindistan’da birinci defa %5 pazar payına ulaştı. Şirketin bu çeyrekte en çok sattığı model iPhone 13 oldu. Apple, premium segmentte akıllı telefon satışlarına liderlik ederek %40’lık bir pay aldı.

iphone 13e hindistanda yogun ilgi en cok satan telefon oldu 1 gc3zanqx Xiaomi, Hindistan pazarında liderliğini sürdürdü lakin yıllık bazda %19 oranında düşüş yaşadı. Giriş düzey modeller, tüketiciler tarafından fazla ilgi görmedi. Xiaomi’yi Samsung takip etti; birinci beşte yıllık büyüme kaydeden tek marka oldu. Öbür bir düşüş yaşayan marka Vivo. Uygun fiyatlı Y01 ve Y15, yeni V serisi ve IQOO ve T serisi akıllı telefon modelleriyle varlığını sürdüren Vivo’nun satışları yıllık bazda %15 düzeyine düştü. Vivo’yu Realme ve OPPO izledi.