Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

iPhone 13 ve iPhone 14 kullanıcıları ekran donması ve yeşil ekran sorunu ile karşı karşıya

iphone 13 ve iphone 14 kullanicilari ekran donmasi ve yesil ekran sorunu ile karsi karsiya 0 hzyflvym iOS 16.1 güncellemesi ile akıllı telefonunu yenileyen iPhone 13 ve iPhone 14 kullanıcıları epey güç durumda. Görsellerde şahit olunan bozulmalar ve animasyon tabanlı dataların neden olduğu kusurlar iPhone modellerinin ekranını donduruyor.

 

iOS 16.1 ekran donması ve yeşil ekran sorunu yaşatıyor

Geçen hafta kullanıma açılan iOS 16.1 güncellemesi bilhassa iPhone 13 ve iPhone 14 Pro modellerini vurdu. Ekranı donan ve ekranı yeşil renge bürünen kullanıcılar toplumsal medyadaki paylaşımlarıyla Apple’ın kapısını çaldı.

Bir YouTube kullanıcısı iPhone’undaki arama çubuğunda yaşadığı sorunu görüntü eşliğinde paylaştı. Bu görüntüyü izlediğimizde bu kişinin arama çubuğu ile ana ekran ortasında sıkışıp kaldığını görüyoruz. Çünkü bu model ne ana ekrana ulaşıyor ne de istenildiği biçimde çalışıyor.

iPhone kullanıcıları yeşil ekran meselesine ek olarak kapanma sorunları ile de karşı karşıya. Ekranı yeşil renk ile kaplanan kullanıcılar aygıtını tam manasıyla kullanamıyor. Apple’ın bu sorunu derhal çözmesi bekleniyor.