Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

Instagram’da NFT Oluşturulup, Satılabilecek!

Instagram’da NFT Oluşturulup, Satılabilecek

Dünyanın en popüler sosyal ağını bünyesinde barındıran Meta’nın işvereni Mark Zuckerberg, Mart 2022’de bir açıklama yapmış ve NFT desteğinin Instagram’a geleceğini resmen duyurmuştu. Geçtiğimiz aylarda bu duyuru gerçek oldu ve Instagram, “dijital koleksiyon” adı verilen bir özellikle NFT’leri desteklemeye başladı.

Meta’dan gelen son haberlere göre Instagram’ın NFT pozisyonu genişlemeye devam edecek. Bununla, kullanıcılar artık Instagram’da NFT’ler oluşturup satabilecekler. Instagram’ın yeni saldırısını kripto para dünyasına resmi giriş olarak da yorumlayabiliriz. Çünkü platform artık bir NFT pazarı olarak mevcut.

Kullanıcılar tek tıklamayla NFT satın alabilecekler!

instagramda nft olusturulup satilabilecek 0 hjtpuz7p

Meta’nın açıklamasına baktığımızda özelliğin çok basit bir şekilde çalıştığını görebiliriz. NFT paylaşan diğer kullanıcıların dijital koleksiyon ürünlerini kontrol eden bir kullanıcı, NFT satın alma işlemini tamamlamak için “Satın Al” düğmesini kullanacaktır. Satın alınan NFT’ler önceden tanımlanmış MetaMask cüzdanında saklanacaktır. Şirket, NFT oluşturmak isteyen kullanıcıların başlangıçta Polygon adlı bir blok zinciri kullanacaklarını söyledi.

Instagram’ın NFT üzerindeki çalışmalarının tamamı bu kadar değil. Platform, NFT’nin video ile paylaşılmasına izin verecek. Ayrıca Solana ve Phantom ekosistemleri için cüzdan entegrasyonu tamamlandı. Meta, tüm bu özelliklerin ABD küme içerik üreticisi ile test edildiğini ve test aşamasından sonra tüm kullanıcıların kullanımına sunulacağını söyledi. Ortadadır; Lütfen Instagram’daki NFT işlevinin şu anda Türkiye’de bulunmadığını, ancak bu durumun gelecekte değişeceğini unutmayın.

Nft,Instagram,Meta