Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

İnsanlık dışı koşullar nedeniyle iPhone fabrikasından toplu kaçış başladı

insanlik disi kosullar nedeniyle iphone fabrikasindan toplu kacis basladi 0 dkqlt9v5
Foxconn işçilerinin iPhone fabrikasından eşyalarıyla birlikte fabrikadan kaçtığını ve sıçrayışlarını gösteren çok sayıda fotoğraf ve video internette yayınlandı.

Business Insider web sitesine göre, Çin’deki dünyanın en büyük iPhone fabrikasındaki işçiler insanlık dışı çalışma koşulları ve Covid’e karşı katı önlemlerle karşı karşıya. -19salgın. Kısıtlamalar nedeniyle fabrikadan toplu kaçış.

Yiyecek yalnızca üretim sınırlarına ulaşanlara sunulacak

Zhengzhou’daki Foxconn fabrikasında 200.000 işçi çalışıyor. Dünya çapında satılan birden fazla iPhone, bu çalışanların elinden çıkıyor. Tesiste alınan sıkı karantina önlemleri, çalışanların yaşam kalitesinin düşmesine neden oldu.

İşçiler fabrikalarda çalışmaya, beslenmeye ve uyumaya zorlanıyor. Yiyecek kıtlığı riski nedeniyle gıda yalnızca üretim hattında çalışanlara verilir. Ayrıca COVID-19 ile enfekte olan çalışanlara yalnızca ekmek ve hazır erişte gibi temel ihtiyaçların sağlandığına dair raporlar da var.

Bu, iPhone üretiminde düşüşe neden olabilir

Foxconn, Zhengzhou Park’ta işçiler için 24 saat yardım hattı kurmak da dahil olmak üzere önlemler almaya devam ettiğini söyledi. Ayrıca, salgının istikrara kavuştuğunu ve işçilerin acil durum ekipmanlarına erişimi olduğunu da sözlerine ekledi.

insanlik disi kosullar nedeniyle iphone fabrikasindan toplu kacis basladi 1 vimjzkdp

Apple’ın en büyük üretim ortağı olan Çinli şirket, durumu kontrol altında tuttu, tüm çalışanlarına gıda ve ilaç sağladı ve otobüs dağıttı.

Ancak bazı medya kuruluşları, şirketin yaşananların gerçek boyutunu inkar ettiğini bildiriyor. Zhengzhou fabrikasındaki olaylar, Apple’ın iPhone üretimini Kasım ayında%0‘a düşürmesine neden olabilir.