Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

Google ve Renault Dev Anlaşma

google ve renault arasinda dev anlasma otomobil yazilimindaki baglarini guclendiriyorlar 0 b1eiyeqo
Google ve Renault Dev Anlaşma
Renault ve Google‘ı ilk kez yan yana görmüyoruz. İki dev, Android’i arabalara getirmek için 2018’de bir etkinlikte bir araya geldi. Böylece Google Asistan, Haritalar, Play Store gibi hizmetler otomobilin işletim sistemine dahil ediliyor. Son duyuru, ortaklığı bir adım öteye taşıyor ve Google ile Renault arasındaki ilişkiyi güçlendiriyor.

Renault ve Google yan kuruluşu yükselişte

Google ve Groupe Renault arasındaki yeni anlaşma, Dacia, Alpine ve Mobilize markalarını da içeriyor. Anlaşmaya göre, iki şirket gelecekteki araçlar için gelişmiş bir yazılım platformu üzerinde işbirliği yapacak. Açıklamaya göre, “yazılım tanımlı araç/yazılım tanımlı araç” altyapısı Android Automotive işletim sistemi üzerine kurulacak ve Google’ın bulut sunucularıyla tam entegre olacak.

Google ve Renault, gelişmiş yapay zeka yeteneklerine sahip bir aracın sanal karbon kopyası olan “dijital ikiz” oluşturmak için birlikte çalışacaklarını duyurdular. Bu sayede yeni servisler, yeni araçta/araçta olmayan entegrasyonlar ve uygulamalar kolaylıkla araca getirilecek ve araç daha hızlı gelişecektir.

Makine hatayı kendisi bulacaktır
google ve renault arasinda dev anlasma otomobil yazilimindaki baglarini guclendiriyorlar 1 sqyi9twy
Yapay zeka, Google ve Renault arasındaki bir yazılım işbirliğinin sonucu olarak, bir dijital ikiz ile sanal simülasyon ortamında test edilecek. Bireyselgerçek zamanlı teşhis sayesinde, otomobilin sürücünün dikkatine ihtiyacı var veya sorunu kendisi çözüyor. Ayrıca doğrudan araçtan gerçek zamanlı verilerle sigorta seçenekleri oluşturulabilir.

Renault, yalnızca yazılım tanımlı araçların geliştirilmesinde yer almıyor. Bildiğiniz gibi Tesla zaten arabalarında bu tür bir altyapı kullanıyor. Diğer üreticiler de sistemlerini hızla uyarlamaya çalışıyor. Temel olarak, buradaki fikir, arabanın giriş seviyesi donanımla satılması ve yazılım güncellemelerinin yanı sıra gelişmiş özelliklerle gelmesidir.