Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

Google Street View uygulaması da kapanıyor!

Google Street View uygulaması

Google, büyüyen portföyüne bağımsız bir Street View uygulaması ekliyor. Uygulamanın en son Android sürümünün sıkıştırmasını açtıktan sonra, şirketin henüz yayınlamadığına dair bir kapatma bildirimi bulduk. Bu duyurularda teknoloji devi, Street View‘u öldüreceğini ve 21 Mart 2023‘te desteği sonlandıracağını söyledi. Önümüzdeki hafta Google, Street View’un uygulama mağazalarından kaldırılacağını da duyurdu.

google street view uygulamasi da kapaniyor 0 qcdf9xmj

2015 yılında Google, Sokak Görünümü’nü kendi uygulaması haline getirdiğini duyurdu. Android ve iOS için mevcut olan uygulama, bir cep telefonundan veya global kameradan çekilmiş kendi fotoğraflarınızı yüklemenize olanak tanır. Geçen yıl şirket, daha önce belgelenmemiş yolların ve konumların bir dizi 2B görüntüsünü yüklemenize olanak tanıyan Fotoğraf Yolları özelliğini de tanıttı.

google street view uygulamasi da kapaniyor 1 md27ulxt

Street View, kıymetli bir Google Haritalar özelliği olmaya devam edecek. Uygulama olmasa da teknoloji devi Google’ın kameralarıyla belgelediği tüm yerleri sanal olarak hala keşfedilebilecek ve fotoğraflara erişebileceksiniz. Lakin, Google özel Street View uygulamasını büsbütün kapattıktan sonra artık fotoğraf yolları eklemenin bir yolu olmayacak. Daha evvel gönderilen fotoğraf yolu fotoğrafları ise Google Haritalar’da görüntülenmeye devam edecek.