Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

Google Reklamları Abartmaya Devam Ediyor

Google Reklamları , tüccarlar tarafından ticaretin ilk gününden itibaren kullanılan bir satış yöntemidir. Ancak özellikle teknolojinin gelişmesi ve internetin yaygınlaşması ile bu kavram hayatımıza iyice yerleşmiştir. Televizyonda, telefonda, bina cephelerinde, araba kaputlarında görünen reklamlar her geçen gün artmaktadır. Son verilere göre, Google Play Store’daki reklam gösterimleri artacak.

Son raporlara göre, Google’ın yayınladığı yeni reklamlar, Play Store’daki arama işlevini temel alıyor. Bunu söylediğimizde arama sonuçlarında çıkan programlar arasında reklam çıkacağını düşünebilirsiniz ancak aslında mevcut durumda kullanılan yöntem bu. Google’ın planı çok farklı.

Google, reklam işini abartmaya devam ediyor

Sızıntıya göre bundan böyle Play Store‘da arama yapmak için arama düğmesine bastığınızda daha önce hiç aramadığınız uygulama adlarını göreceksiniz. Temelde bir “önerilen uygulama” özelliği olan kullanıcılar, önceki aramalarına dayalı olarak reklamlarla karşılaşacak.

Google’ın en yeni uygulamalarına bakıldığında, reklamcılığın önümüzdeki günlerde daha çok gündemimizde olacağını söylemek yanlış olmaz. Aslında, YouTube’daki reklam sayısının artması nedeniyle, arama sonuçlarında daha fazla reklama yer verme çabaları henüz gerçekleşmemiştir.