Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

Google popüler servisinin fişini çekti

Google Popüler Servisi

Kullanıcıların 2021’de sohbete geçmesine izin verdikten sonra Google, Temmuz ayında Android ve iOS için Hangouts Chat uygulamasını aşamalı olarak kaldırmaya başladı. Kullanıcılara Hangouts’un yerini Google Chat’in aldığını gösterin” ve Chat’e geçin. Sonuçta, mesajlaşma hizmetinin en son sürümü olan Web için Hangouts artık tamamen ortadan kalktı. .

1 Kasım 2022’den itibaren kullanıcılar Hangoutsweb‘e erişirken Hangouts Chat‘e yönlendirilecek. Artık Sohbet’e geçmenizi öneririz.” bildirimi. Web sitesine otomatik olarak yönlendirilmeden erişmeye devam edebilirsiniz, ancak ekranda yeni mesajlaşma uygulamasını yüklemek için dokunabileceğiniz bir Google sohbet iletişimi var. Bu web sitesi ve önümüzdeki günlerde tamamen ortadan kalkacak.

Google, iyi bilinen hizmetinin fişini çekti

Chat, şirket mesajlaşma stratejisini değiştirmeden ve halka açılmadan önce Google’ın iş tekliflerinden biriydi. Şirket, Chat’in Hangouts’ta bulunmayan özelliklerle işbirliği yapmak için “yeni ve temiz yollar açtığını” söyledi.

Kullanıcılar, Sohbet‘te Belgeleri, Slaytları veya Tabloları yan yana düzenleyebilir. Çalışma grupları veya arkadaş grupları, evrak işlerinde işbirliği yapmak ve görevleri yönetmek için Spaces’ı kullanabilir. Gmail’in sohbet entegrasyonu vardır, böylece insanlar sohbet web sitesini açmak zorunda kalmadan sohbete kolayca erişebilir.

Google daha önce Hangouts verilerinin bir kopyasını saklamak isteyen kişilerin hizmet sona ermeden Paket Servisi aracını kullanması gerektiğini söylemişti. Hangouts, Paket Servisi’nde görünmeye devam eder, bu nedenle bu seçenek, son dakika verilerini kaydetmek isteyenler için hâlâ etkindir.