Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

Google Lens, Nihayet Bilgisayara Geldi: Nasıl Kullanılır?

Google Lens

Google tarafından Android ve daha sonra iOS için 2017’de tanıtılan Google Lens, aradığınız hemen hemen her şeyi tek bir görselle hızla bulmanızı sağlar. Her zaman geliştirme aşamasında olan uygulama, geçen ay gelen bir güncellemeyle, tam olarak aradığınız sanat eserini ve hatta farklı bir desene sahip tam parçayı bulmanıza izin vermeye başladı. .

Google’ın mühendislik grubu başkanı Rajan Patel bugün Twitter’da Google Lens’in PC’ler için kullanılabildiğini duyurdu. Gelin hep birlikte Google Lens’in nasıl kullanılacağına daha yakından bakalım.

Google Lens ne yapar?

Google Lens’i daha önce hiç kullanmadıysanız kısaca Google Lens’ten bahsedelim. Bu yazılım, İnternet’te veya gerçek hayatta gördüğünüz herhangi bir resmi yalnızca bir resimle bulmanızı sağlar. Google Lens, mobil cihazlarda yapıt aramaya ek olarak, resimlerden çeviri ve metin tarama gibi işlevlere sahip “FIR benzeri bir uygulama” olarak tanımlanabilir. ” tek cümle ile açıklanmalıdır.

Bilgisayar versiyonunda görsele göre eser arama, görsel üzerindeki yazıyı metne çevirme, tercüme etme gibi özellikler bulunmaktadır. Ancak bugün görsel arama işlevine odaklanacağız. Gelin bu özelliğin nasıl kullanılacağına birlikte daha yakından bakalım.

Google Lens bilgisayarda nasıl kullanılır?

google lens nihayet bilgisayara geldi nasil kullanilir 0 atvwmmt5

  • Google’ın anasayfasına girin
  • Arama çubuğunun sağ tarafında bulunan Google Lens simgesine tıklayın.

google lens nihayet bilgisayara geldi nasil kullanilir 1 ljiri7qc

  • Açılan küçük sekmeye aramak istediğiniz eserin fotoğrafını yükleyin ya da fotoğrafın URL’sini kopyalayın.

google lens nihayet bilgisayara geldi nasil kullanilir 2 pnawp6jd

  • Daha sonra Google Lens işini yapacak ve aradığınız eserin ne olduğunu ve nerede bulabileceğinizi size gösterecek.

Bu adımda isterseniz foto-metin ve foto-çeviri fonksiyonlarını kullanabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi, Google Lens’i kullanmak gerçekten çok kolay. Ayrıca Google Lens yazılımı, Google aramalarınız aracılığıyla en sık ziyaret ettiğiniz alışveriş sitelerini inceler ve bu platformlarda aradığınız ürünleri bulmaya çalışır.

 

Google Lens,Fotoğraf,Arama,Ürünü