Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

Google Chrome Güncellendi: İşte Yeni Özellikler

Dünyanın en popüler internet tarayıcısı olan Google Chrome güncellendi. Yayınlanan güncellemeyle birlikte tarayıcı, internet kullanım alışkanlıklarınızı değiştirecek ve paranızı cebinizde tutacak iki yeni özelliği kullanıma sunuyor.

Chrome’un yeni özelliklerinden ilki, İnternet’te gezinirken ve Google’da arama yaparken birden çok yeni sekme açan kullanıcılara büyük kolaylık sağlıyor. İkinci özellik, kullanıcıların internetten satın aldıkları ürünlerin fiyatlarını tek tek indirim peşinde koşmasını engeller. İşte yeni Chrome özellikleri hakkında paylaşılan detaylar…

Google Arama bir Chrome uzantısı haline geldi

google chrome guncellendi iste yeni ozellikler 0

Chrome kullanıcıları artık adres çubuğunun sonunda ‘aramayı kenar çubuğunda aç‘ gibi ‘www’ ile başlayan web adreslerini görecek. Bu düğmeyi tıkladığınızda, ekranın sağ tarafında Google Arama yapabileceğiniz küçük bir alan açılır.

Peki bu özellik ne işe yarıyor? İnternette gezinirken bilmediğimiz veya şaşırdığımız bir şeyle karşılaştığımızda yapabileceğimiz iki şey var; Yeni bir sekme açıp orada bir Google araması yaparız veya geçerli sekmede arama yaparız ve sayfadan çıkarız. Yeni özelliği kullanarak, açık sayfadan çıkmadan yeni bir sekme açabileceğiz veya Google araması yapabileceğiz.

Örneğin; Webtekno’da içerik okurken Anlamını bilmediğiniz bir terimle karşılaşırsanız içerikten çıkmadan yan ekranda arama yapabilir ve kelimenin anlamını öğrendikten sonra okumaya devam edebilirsiniz.

Takip ettiğiniz bir öğenin fiyatı düştüğünde Chrome sizi uyarıcak!

google chrome guncellendi iste yeni ozellikler 1 nkd3xsgd

Chrome’un en son sürümüyle birlikte gelen bir diğer özellik de Fiyat İzleme‘dir. Bu özellik ile satın almayı düşündüğünüz veya fiyatı ile ilgilendiğiniz işleri takip edebilir ve o işin fiyatı değiştiğinde Chrome’da bildirim gösterebilir veya Google’a e-posta gönderebilirsiniz.

Not: Bahsedilen özelliği test etmeye çalıştığımızda erişemedik. Ancak güncellemenin yayınlanma aşaması zaman aldığından, onu kullanmak için biraz daha beklememiz gerekebilir.

Parola senkronizasyonu QR kodu desteği geldi

google chrome guncellendi iste yeni ozellikler 2 dwobxi2s

Kullanıcılar artık Google Chrome’da kayıtlı şifrelerine daha kolay erişebilecek. Google Chrome’un Android veya iOS sürümünde okunabilen bir QR kodu ile senkronizasyon işlemi çok kolay bir şekilde tamamlanır.

Sekmelere sabitleme özelliği geldi

google chrome guncellendi iste yeni ozellikler 3 cxkle65g

Bundan sonra, Google Chrome’da açık sekmeleri sabitleyebileceksiniz. Bunu yapmak için sekmeye sağ tıklayın ve “Sabitle” seçeneğini etkinleştirin.
Google,Arama,Özellik,Sekme,Sağ,Chrome,Fiyat,İnternet