Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

Google Asistan’a “Çocuk Modu” ve Ebeveyn Denetimi Geliyor

Dünyanın en çok kullanılan sesli asistanlarından biri olan Google Asistan, sunduğu özellikler sayesinde birçok Android kullanıcısının hayatını kolaylaştırıyor. Tony Stark’ın Jarvis’i gibi, özellikle Apple’ın Siri’sine kıyasla Google Asistan’ın yapabileceği pek bir şey yok.

Google, yakında yeni özellikler sağlayan Asistan uygulamasına bir çocuk modu ekleyeceğini duyurdu.

“Çocuk Dostu” yanıtlanacak

google asistana cocuk modu ve ebeveyn denetimi geliyor 0 g1zvs4hl

Bu yeni çocuk moduyla ebeveynler, çocuklarının Google Asistan’ı kullanarak müstehcen veya çok karmaşık soruları yanıtlamasını engelleyebilir. Bu özellik etkinleştirildiğinde, Asistan çocuklar çok çeşitli konulardaki soruları yanıtlayacaktır. Ayrıca bu özellik, Google Asistan uygulamasına yeni bir ebeveyn modu ekleyecektir. Google’ın aile erişimi uygulaması olan Family Link aracılığıyla çocuklarının Google Hesabını ekleyen ebeveynler, çocuklarının YouTube, YouTube Music, YouTube Kids ve yetişkinlere yönelik, küfür veya şiddet içeren içerik barındıran tüm Google uygulamalarına erişimini engelleyebilir. Tüm bunlara ek olarak, ebeveynler çocukların uygunsuz sitelere erişmesini engelleyebilecek.

Asistan uygulamasına bir de çocuk sözlüğü eklenecek olup, çocukların sorduğu kelimelerin anlamlarına göre bu sözlükte anlatılacaktır. Çocuk Sözlüğü‘nün Google’ın desteğiyle profesyonel eğitimciler tarafından özenle hazırlandığını da belirtmek gerekir.

Çocuğunuzun sesini tanıyacak

google asistana cocuk modu ve ebeveyn denetimi geliyor 1 jelpby1l

Çocuk modunun etkin çalışmasında, Google’ın yıllar sonra bile ülkemizde kullanılmayan “OK Google” işlevi kilit rol oynayacaktır. Özellikle Google Asistan’a sahip yaygın cihazlar ve cihazlar, çocuğun sesini tanıyabilecek ve çocuk modunu otomatik olarak etkinleştirebilecek.

Duyuruda, çocuk modu ve yeni ebeveyn denetimleri önümüzdeki hafta Google Asistan’ın etkin olduğu tüm cihazlarda, özellikle Google Nest Hub ve diğer ev sistemlerinde kullanıma sunulacak.

Google,Asistan,Çocuk,Ebeveyn