Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

Facebook’un ana şirketi Meta da binlerce kişiyi işten kovacak: Twitter’ı gölgede bırakabilir

facebookun ana sirketi meta da binlerce kisiyi isten kovacak twitteri golgede birakabilir 0 78wjqxgb Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasından sonra işten çıkarttığı şahıslar dünya gündemini epeyce sarsmıştı. The Wall Street Journal’a nazaran Facebook’un ana şirketi Meta bu haftadan itibaren büyük çaplı bir işten çıkartma operasyonu başlatacak.

Facebook’un ana şirketi Meta binlerce kişiyi işten atacak

9 Kasım 2022 tarihinde yapılması planlanan ilgili duyuruda 87 binden fazla kişinin çalıştığı Meta’da tıpkı anda binlerce çalışanın işine son verildiği bildirilecek. The Wall Street Journal bu operasyon yüzünden işini kaybeden birey saysının Elon Musk tarafından işine son verilen çalışan sayısını geçeceğini öngörüyor.

Meta’nın tarihindeki birinci geniş çaplı yine yapılanma olarak nitelendirilen bu planlı kesinti kimi bireyler için çıkarlı olacak. Çünkü Mark Zuckerberg önümüzdeki yıl önceliği aciliyet ihtiva eden alanlardaki yatırımlara odaklanacak.

facebookun ana sirketi meta da binlerce kisiyi isten kovacak twitteri golgede birakabilir 1 ip76obqq Madalyonun aksi tarafına bakıldığında Zuckerberg tarafından alınan bu kararın binlerce kişi için büyük bir kayıpla sonuçlanacağı anlaşılıyor. Meta’daki birçok grup büsbütün dağıtılacak.

2022’nin üçüncü çeyreği ile ilgili yaptığı açıklamada bu bahse değinen Zuckerberg, Meta’da büsbütün dağıtılmasını istemediği takımların üye sayısını artırmayacak yahut bu sayıyı azaltacak.

Amerikan çok uluslu teknoloji holdingi 2020 – 2021 devrinde 27 binden fazla kişiyi işe aldı. Bu trend 2022’nin birinci dokuz ayında 15 bin 344 kişinin daha Meta’ya katılmasıyla devam etti.