Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

Facebook ve Instagramda NFT dönemi başlıyor!

Instagramda NFT dönemi

Platform, geçen yıldan beri Instagram ve Facebook‘ta NFT’leri test ediyor. Ancak şimdiye kadar Instagram kullanıcıları yalnızca dijital koleksiyonlarını sergileyebiliyordu. Ancak artık Instagram, içerik oluşturucuların NFT koleksiyonları oluşturup bunları hayranlarına ve takipçilerine satmaları için “nihai bir araca” sahip.

Instagram bir süredir ticaret yeteneklerini geliştiriyor, ancak bu güncelleme, Instagram‘ın ilk kez mevcut bir NFT ile doğrudan rekabet ediyor. pazarlar. Meta, 2024 yılına kadar NFT satışlarını düşürmeyeceğini ancak uygulama mağazası fiyatları dikkate alındığında satışların sıfıra ineceğini belirtti. İçerik oluşturucular, çalışmalarını satarken %5 ile %5 arasında değişken bir komisyon oranı belirleyebilecekler.

Facebook ve Instagram’da NFT dönemi başlıyor!

Yeni araçlar şu anda yalnızca ABD’deki “küçük bir grup” içerik oluşturucu tarafından kullanılabilirken, Meta “yakında” daha fazla kişiye ve ülkeye yayılmayı planladığını söylüyor. Şirket ayrıca daha popüler NFT özelliklerini güncelliyor. Koleksiyoncular için Meta, Solana blok zinciri vePhantomcüzdan eklentileri ekliyor ve Instagram profillerinde NFT fotoğrafları etkinleştiriyor. Uygulama ayrıca “belirli koleksiyonlara” OpenSea meta verileri ekler.

Instagram’da NFT’lerin genişletilmesi, Meta içerik oluşturucularının uygulamalarından para kazanmayı artırmaya yönelik daha kapsamlı çabalarının bir parçasıdır. Şirket ayrıca Facebook’un Instagram hesabını ve “profesyonel modu” genişletiyor. Meta ayrıca Reels on Instagram‘a uygulama içi promosyonlar ekleyerek Facebook yıldızlarını fotoğraflar ve metin gönderileri gibi daha fazla yere getiriyor.