Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

Facebook ciddi ciddi iflasa yürüyor!

Facebook ciddi ciddi iflasa yürüyor, Teknoloji markalarının zor zamanları atlattığı biliniyor. Özellikle açıklanan mali tablolara bakıldığında, Apple‘den Amazon, Microsoft ve Google’a kadar hemen hemen her büyük markanın değer kaybettiği ve değer kaybettiği açıkça görülüyor. Bu isimlerden biri olan Meta, belki de en çok acı çeken markalardan biri.

Teknoloji dünyasının en büyük isimlerinden bazıları olan Facebook, Instagram ve WhatsApp sayesinde Meta, donanım endüstrisinde beklediği başarıyı elde edemiyor. Kısa süre önce tanıttığı Quest 2 sanal gerçeklik gözlüğünün satışlarının düşük olmasıyla dikkat çeken şirket, şimdi de merakla beklenen 2 projesini iptal ettiğini duyurdu.

Facebook ciddi bir iflasın eşiğinde!

Meta‘yı iyi takip edenlerin bildiği gibi şirket, uzun süredir akıllı saatler üzerinde değerli çalışmalar yapıyor. Ancak iki farklı akıllı saat modeli üzerinde çalışan Meta, geçtiğimiz aylarda bir akıllı saat modelini iptal ettiğini duyurmasına rağmen başka bir akıllı saat modeli için planının olmadığını açıklamıştı. . Ancak bugün yapılan bir açıklamada diğer akıllı saat modelleri de iptal edildi.

Şirketin şu ana kadar iptal ettiği bir diğer proje ise Portal adlı yeni bir platform. Bu platformda tamamen etkileşimli bir sosyal medya oluşturmak isteyen bir şirket, ekonomik nedenlerle bu fikri terk etti. Bu iki projenin fonlarının başka projelere aktarılacağı açıklandı.