Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

Excel Kullanıcılarını Sevinçten Çılgına Çevirecek O Özelliği Duyuruldu

Excel Kullanıcılarını Sevinçten Çılgına Çevirecek O Özelliği Duyuruldu, Bilgisayar kullanımının artması ve her türlü işin dijitalleşmesi ile değeri her geçen gün artan Excel kendini geliştirmeye ve ihtiyaçları karşılamaya devam ediyor. Bugüne kadar milyonlarca kullanıcının talebi üzerine gelen ancak Microsoft’un başka çözümler sunmakta ısrar ettiği “görüntü gömme” sorunu nihayet çözülecek.

Amerikalı teknoloji devi tarafından yapılan duyuruya göre Excel’e gelen yeni güncellemenin ardından kullanıcılar diledikleri hücreye resim ekleyebilecek. Halihazırda sayfaya görsellerin eklendiğini ve göze görsel atamanın farklı şekillerde çok emek gerektirdiğini düşünürsek, bu güncellemenin devrim niteliğinde olduğu söylenebilir.

Microsoft, Excel kullanıcılarını sevinçten çıldırtacak bir özelliği duyurdu

Microsoft’tan yapılan açıklamaya göre, güncellemenin ardından kullanıcılar istedikleri hücreye görsel ekleyebilecek ve bu görseller, metinle aynı filtreleme, sıralama ve yeniden boyutlandırma işlevlerine tabi olacak.

Öte yandan bunun sadece Excel ile ilgili bir görev olmadığını söyleyen şirket yöneticileri, programın daha kullanıcı dostu ve güncel olması için çalışmaların devam ettiğini açıkladı. Özellikle diğer birçok teknoloji markası gibi 2022’de çok değer kaybeden Microsoft, Windows işletim sistemi de dahil olmak üzere tüm operasyonlarının bu dönemde olabildiğince verimli olması için elinden gelen her şeyi yapıyor gibi görünüyor. gelecek yıllar.