Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

Elon Musktan ilginç hamle! Kimse bunu beklemiyordu!

Elon Musktan ilginç hamle

Şirketin mavi tik kullanıcıları için Twitter Blue aboneliklerini zorunlu hale getirmeyi planladığını bildiren ilk kişilerden biri olan The Verge’den Alex Heath, haberi doğrulayarak, “Duydum ama bu noktada” Vine’ın başlatıp başlatmayacağı henüz belli değil” dedi.

Muhtemelen hala Musk‘un her seçeneği değerlendirdiği aşamadayız, ancak Vine’ı geri getirmenin önemli olduğunu düşündüğüne dair bazı kanıtlar var. Bugün erken saatlerde Musk, 112 milyon Twitter takipçisine şirketin uygulamayı yeniden başlatması gerekip gerekmediği konusunda anket yaptı.

Elon Musk’tan bir adım daha! Bunu kimse beklemiyordu!

Gezegendeki en popüler YouTube yıldızlarından biri olan MrBeast, Musk’ın bunu yapıp Vine TikTok ile rekabet etmeye çalışmasının “saçma” olacağını söyledi ve Tesla ve SpaceX’in CEO’su kendisine şunları söyledi: ” Onu TikTok‘tan al. > Onu daha güzel hale getirmek için ne yapabiliriz?” O sordu. Platformu geri getirmek, Musk’ın Twitter’ı “süper uygulama” yapma hedefiyle de uyumlu görünüyor. ” Çin’in WeChat’ine benzer.

Ancak, Musk‘un uygulamayı geri getirme arzusunun zamanlaması, Twitter’ın doğrulama özelliğinden para kazanma ile tam olarak uyumlu değil. Axios’a göre Vine, şirket uygulamayı altı yıldan uzun bir süre önce kapattığından beri güncellenmedi. Bir kaynak, yazılımın kod tabanına atıfta bulunarak “Bu çok iş” dedi.

Bu aşamada, platformun TikTok ve YouTube Shorts ile rekabet ettiğini görmek zor. TikTok’un birden fazla başarısı, hangi videoların sizi uygulamaya çekeceğini her zaman biliyor gibi görünen “Sizin İçin” algoritmasının sonucudur. Vine hiçbir zaman karşılaştırılabilir bir şeye sahip olmadı ve en üretken yaratıcılarından bazılarını diğer platformlara kaptırdı.