Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

Elon Muska göre Twitterın bu kadar çalışana ihtiyacı yok!

Twitterın bu kadar çalışana ihtiyacı yok

Musk ve bir danışman ekibinin işten çıkarma kurallarını sonuçlandırdığı bildiriliyor, ancak düşündükleri seçeneklerden biri, işten çıkarılanlara 60 günlük kıdem tazminatı teklif etmek.

Çalışmaya devam edebilenler tekrar ofisten çalışmaya alışabilirler. Bloomberg’e göre Musk, Twitter’ın uzaktan çalışma politikasını sona erdirmeyi planlıyor ve bazı istisnalar dışında çalışanlarının ofise dönmesini istiyor. Mook‘un uzaktan çalışmayı sevmediği ve daha önce Tesla ile SpaceX çalışanlarının ofiste en az 40 saat geçirmesini veya işten ayrılmasını talep ettiği bir sır değil. şirket.

Muk’un sosyal medyayı devralmasından önce, şirketin en az bir çalışanını işten çıkardığı söyleniyordu. Ancak Musk, Twitter’ın San Francisco’daki genel merkezine yaptığı ziyaret sırasında bu rakamları yalanladı, ancak Musk’ın Twitter’ı satın alma anlaşmasını imzaladıktan sonraki ilk kaydının eski olduğu ve bazı işten çıkarmaların gerçekleştiği açıktı. CEO Parag Agrawal, CFO Ned Segal ve diğer yöneticileri kovdu.

Elon Musk’a göre Twitter’ın bu kadar çok çalışana ihtiyacı yok!

Hafta sonu daha fazla yönetici ve başkan yardımcısı işten çıkarıldığı için, yönetici pozisyonlarında kalan birkaç Twitter çalışanından olası işten çıkarmaların bir listesini yazmaları istendi. Bu işten çıkarmaların listesinin Twitter’a katkı düzeylerine göre sıralandığı ve Musk’ın bunları sıralamak için Tesla yöneticilerinin ve mühendislerinin yardımına başvurduğu bildirildi.

Tasarruf için toplu işten çıkarmalar sipariş etmenin yanı sıra Musk, paradan tasarruf etmek için Twitter Blue’nun fiyatını ayda 3 dolardan 8 dolara çıkaracak büyük değişiklikler yapmayı da planlıyor. Bloomberg, yeni fiyatların önümüzdeki hafta kadar erken açıklanabileceğini söyledi. Mavi doğrulama rozeti için Abonelik de bir gereklilik olacaktır, ancak zaten doğrulanmış kullanıcılar doğrulama rozetlerini kaybetmeden önce birkaç ay ödeme yapabilirler.