Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

Elon Musk Uzaktan Çalışma Dönemini Sonlandırdı

 

twitter calisanlara bir kotu haber daha elon musk uzaktan calisma donemini sonlandirdi 0 vlqbjecq

Elon Musk Uzaktan Çalışma Dönemini Sonlandırdı

Ünlü milyarder Elon Musk‘un Twitter’ı satın alması şirket çalışanlarına şiddetli bir süreç getirdi. Musk, telekomünikasyon çağını sona erdiriyor ve çalışanlarının haftada 40 saat ofiste olmasını istiyor.

Musk onaylamadıkça, tüm çalışanlar haftada 40 saat ofiste çalışacak

Bloomberg’e göre, Twitter çalışanları Elon Musk’tan pahalı bir e-posta aldı. Dönemin popülaritesi göz önüne alındığında, yeni yönetim tüm Twitter çalışanlarını bir e-postayla uzaktan çalışmadan askıya aldı ve çalışanları haftada 40 saat ofise gelmeye zorladı. Böylece özel statüsü ve izni olmayan herkes ofiste çalışacak. COVID-19 salgını sırasında tamamen uzaktan çalışmaya izin veren şirket, çalışanlarına kişisel sağlıkları için şirket çapında ek yetkiler veriyordu, ancak bu süre Musk’ın yönetimi altında sona erdi. Musk bir e-postada “Önümüzdeki yol zor olacak ve başarı çok çalışmayı gerektirecek.” Dedi.

Bu sayede 2 hafta içerisinde birçok meslektaşından ayrılmak zorunda kalan Twitter çalışanlarının son 2 yıldır alıştıkları iş hayatına veda etmekten başka seçeneği kalmayacak. Musk’ın zorlu yönetim tarzı Twitter çalışanları için büyük bir zorluk olsa da, yeni yönetimin Twitter’ın geleceğine yönelik planları büyük görünüyor. Başka bir e-postada Musk, mevcut önceliğinin platformdaki botları ve spam hesaplarını belirlemek ve engellemek olduğunu söyledi.