Çita Web Tasarım

ADRES

İstasyon Cd. No:43 Tuzla/İstanbul

BİZE ULAŞIN

0850 885 37 14
0552 333 98 17

Elon Musk, Twitter’ın geleceği için 50 Tesla çalışanına güveniyor

elon musk twitterin gelecegi icin 50 tesla calisanina guveniyor 0 snvpsmgy

Twitter’ın Geleceği

Elon Musk, kısa süre önce edindiği Twitter hesabını yeniden şekillendirmek için hiç zaman kaybetmedi. Ünlü girişimci, Tesla’dan ve sahip olduğu diğer şirketlerden bir grup mühendis bir araya getirerek kendisine bu konuda yardımcı oldu. Grubun ortak amacı, sosyal ağları etkinleştirmek için doğru fikri bulmaktır.

Büyük değişim başladı

CNBC’ye göre Elon Musk, 50 Tesla çalışanından Twitter’ın geleceği hakkında düşünmelerini istedi. Kurduğu tünel inşaat şirketi The Boring Company’den iki kişi ve bir kez daha sahibi olduğu Neuralink’ten bir kişi eşlik edecek.

Ekip, Yazılım Geliştirme Başkanı Ashok Elluswamy ve Autopilot ve TeslaBot’ta İnsansı Robot Mühendisliği Başkanı Milan Kovac tarafından yönetilecek. Elon Musk tarafından seçilenler arasında yazılım mühendisliği üst düzey yöneticisi Maha Virduhagiri ve Pete Sheitzow müşteriler için teknik programların üst düzey yöneticisi bulunuyor.

elon musk twitterin gelecegi icin 50 tesla calisanina guveniyor 1 bho4bapv

İşten çıkarmalar başlıyor

Musk, bir süredir kendisi için çalışan ve gelecek vizyonuyla uyumlu görünen bu 50 mühendise açıkça güven sahip. Twitter’ın yeni işvereni tam da bunu yapıyor, ancak yavaş yavaş eski çalışanlarını temizlemeye başlayacak.

Twitter’ın mevcut çalışanlarının birçoğunun önümüzdeki aylarda işten çıkarılması muhtemel. Her neyse, popüler sosyal ağ da önümüzdeki günlerde meşgul olacak. Çünkü Elon Musk, Twitter hakkında her gün yeni fikirlerle karşımıza çıkıyor.